Powered by Smartsupp

Kawa Indonezja Rainmaker – kawa do ekspresów i kawiarek

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 64,00 zł 64.00
Cena netto: 52,03 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Roastains

Opis

Intrygująco owocowa Indonezja Rainmaker do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek

Dlaczego Indonesia Rainmaker jest wyjątkowa?

Kawy z Azji nie są zbyt częstym zjawiskiem w Europie, a Ty masz niezwykłą okazję spróbować naszej Indonezji. Indonezja Rainmaker zaprosi Cię w podróż po wyspie Sumatra, a w swojej filiżance poczujesz rabarbar, czerwone owoce, szlachetny smak tytoniu i delikatnie korzenne nuty.

Co roku pojawiają się u nas ziarna z kooperatywy Koerintji Barokah Bersama. Możesz przekonać się, jak tym razem smakuje jako espresso i jesteśmy przekonani, że i tym razem podbije również Twoje serce. 

Poznaj bliżej tę kawę i sprawdź jak posmakuje Tobie. Najlepiej przygotowywać ją w ekspresie: kolbowym lub automatycznym ale też w kawiarce.

 

Aromat i smak

Indonezja Rainmaker zaprosi Cię w wyjątkowy, azjatycki świat wyspy Sumatra, na której kawę uprawia się z niezwykłą czułością. Dzięki dbałości o szczegóły i wyjątkowej jakości kawy, możesz wyczuć aromat i smak rabarbau, czerwonych owoców i tytoń. Te nuty smakowe to właśnie jest profil sensoryczny, czyli naturalny smak kawy.

Charakter kawy

Indonezja Rainmaker ma owocowy i słodki charakter. Dzięki obróbce naturalnej, ta kawa zaskoczy Cię orzeźwiającymi nutami rabarbaru i charakterystycznym dla tej obróbki smakiem dojrzałych, czerwonych owoców. Kawa posiada przyjemną kwasowość czerwonego wina, dlatego jeśli lubisz takie smaki, polecamy Ci ją z całego serducha.

 

 

Moc
Słodycz
Charakter deserowy
Suszenie ziarna na patio.  width=
Owocowość

 

 

Wiesz ile kaw zaparzysz z tej ilości kawy?

 

60g - 3 filiżanki


Tylko na spróbowanie!

250g - 15 filiżanek


Zapas kawy na tydzień

500g - 31 filiżanek


Wystarczy na miesiąc albo na prezent!

1kg - 62 filiżanki


Zapas rodzinny

 

Dlaczego Palarnia to najlepsze źródło kawy?

Palarnia Roastains jest niedużym producentem kawy, ale to w tych małych jest siła! Nasze zielone ziarna kawy ściągamy bezpośrednio do palarni, aby codziennie wypalać świeżą kawę – to gwarancja jakości specialty. Najważniejsze są dla nas arabiki, które znajdziesz w naszym sklepie. Wiemy o nich wszystko – skąd pochodzą, kto je uprawia, z jakich dokładnie są odmian botanicznych kawowca.

Możesz napić się naszej kawy w wielu uznanych kawiarniach w całej Polsce, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni, jako palarnia segmentu specialty.

 

 

Informacje o ziarnie

 

Fakty

  • Origin: Kerinci Regency, Sumatra, Indonezja
  • Kooperatywa: Koerintji Barokah Bersama Cooperative
  • Wysokość: 1200 - 1700 m n.p.m.
  • Gatunek: Coffea Arabica
  • Odmiana botaniczna: Andung Sari, S. 795, P-88, Sigararutang, Gayo 2, Ateng Super
  • Metoda obróbki: sucha (natural)
  • Rok zbiorów: najnowszy zbiór
  • Jakość: specialty (86,75 punktów w cuppingu)

 

Odkryj Sumatrę

Przecięta przez równik, najbardziej wysunięta na zachód wśród siedemnastu tysięcy Indonezyjskich wysp. Oto Sumatra. Zbierająca najobfitsze deszcze w skali roku, posiadająca najwyższy, czynny wulkan w kraju - Kerinci o wysokości 3800 metrów, który dominuje wśród scenerii wyspy. Z jego szczytu rozciąga się widok na pokryte lasem doliny i mozaikę skonstruowaną z zielonych pól uprawnych. Tamtejsi rolnicy czerpią korzyści z upraw na dużych wysokościach i urodzajnych glebach wulkanicznych, na których rosną krzewy arabiki zyskujące renomę w świecie kaw segmentu specialty, dzięki najwyższej jakości.

Ta szczególna kawa pochodzi z zachodniej Sumatry, z regionu wokół Parku Narodowego Kerinci Seblat, który jest domem bujnego, tropikalnego lasu deszczowego i tygrysów sumatrzańskich. Uprawiana jest przez 320 członków kooperatywy Koerintji Barokah Bersama, którzy mieszkają i prowadzą swoje gospodarstwa na płaskowyżu u podnóża góry Kerinci.

 

Poznaj kooperatywę Koerintji Barokah Bersama

Spółdzielnią zarządza Triyono, który jest młodą i niezwykle inspirującą postacią w swojej społeczności. Jeszcze 2012 roku utrzymywał się ze sprzedaży warzyw i kurczaków, zaczął interesować się kawą oraz jej uprawą dzięki lokalnemu projektowi, który wspiera i edukuje plantatorów. Triyono uczył się o przetwarzaniu ziaren, zrównoważonej dla środowiska naturalnego uprawie kawy, marketingu oraz o potencjale arabiki w regionie Sumatry. Niebawem, dzięki ambicjom młodego plantatora, na jego podwórku zaczął powstawać zakład przetwórstwa wiśni kawowca. Obecnie, Triyono nadzoruje pracę na stacjach swojej kooperatywy i wykonuje cuppingi aby stale kontrolować jakość produkowanych ziaren.

Od 2017 roku kooperatywa Koerintji Barokah Bersama uprawia oraz obrabia kawę we własnym młynie. Triyono, edukuje plantatorów dzięki w pełni wyposażonej palarnii, która z jest ogromną rzadkością, a wręcz luksusem na plantacjach kawy. Rolnicy na Sumatrze podejmują coraz więcej inicjatyw organizowania się w spółdzielnie. W przeszłości plantatorzy nie mieli wpływu na cenę za swoje wiśnie lub ziarna w pergaminie. W kooperatywach mogą dzielić się zasobami, organizować szkolenia i negocjować lepsze ceny.

” width=

 

Jak działa kooperatywa Koerintji Barokah Bersama?

Kawa jest zbierana ręcznie przez plantatorów i osoby dorosłe z ich rodzin. Po zbiorach, wiśnie zostają dostarczone do punktu skupu i małych stacji obróbki nazywanych UPH, gdzie są przetwarzane przed przekazaniem do centralnego młyna. Takich punktów jest dziewięć, wszystkie nadzoruje zarządca spółdzielni - Triyono.

Rolnik otrzymuje 9.500 rupii indonezyjskich (około 2,6 zł) za kilogram wiśni. Przykładowo, butelka wody mineralnej kosztuje 3.000 rupii a obiad w restauracji lub bochenek chleba 10.000-12.000 rupii. Pewnie zastanawiasz się ile kilogramów kawy może zebrać rolnik w Indonezji z jednego hektara? Sprawdziliśmy! Przy niskiej wydajności jest to 800 kg/hektar. Rolnicy otrzymują również wsparcie techniczne i sadzonki drzew, które zacieniają farmę.

Aby dołączyć do spółdzielni, jako producent (UPH), należy zapłacić jednorazową składkę członkowską w wysokości około 400 dolarów (5 milionów rupii). Każda stacja oraz skup UPH znajduje się na innym obszarze i otrzymuje wiśnie od różnych grup rolników. Członkowie spółdzielni mają stałego nabywcę swoich wiśni, a zysk spółdzielni pod koniec roku jest inwestowany w infrastrukturę w celu podniesienia jakości, albo dzielony z producentami.

Oprócz uprawy kawowców, wielu drobnych rolników z kooperatywy pracuje po zakończeniu zbiorów kawy jako najemni na pobliskich plantacjach herbaty, która również jest ogromnym plonem w okolicy.

 

Obróbka kawy Indonesia Rainmaker

Produkcja arabiki na Sumatrze jest głównie związana z procesem wet hulled, o którym napisaliśmy więcej w artykule o Indonezji. Ta konkretna mikro-partia jest naturalem. Po po ręcznym sortowaniu owoce kawy są dokładnie suszone na słońcu, co daje bardzo słodki smak z owocowymi i winnymi nutami. Ten dość rzadko spotykany na wyspach Indonezji proces daje dużo czystsze w smaku kawy niż te z obróbki wet hulled.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej niezwykłym kraju tysiąca wysp i poznać obróbkę wet hulled, koniecznie odwiedź nasz artykuł, który napisaliśmy o kawie i jej historii w Indonezji – tutaj!

 

 

Dane techniczne

Zastosowanie Kawa do espresso

Produkty powiązane

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl