Azja

Kawy z Azji

Kawa do Azji trafiła jeszcze w XV wieku - to właśnie wtedy zaczęła się rozprzestrzeniać z Jemenu (gdzie założono pierwsze uprawy) na cały Półwysep Arabski, z którego zaczęła swą podróż na cały świat. Pierwsze komercyjne azjatyckie uprawy poza tym obszarem pojawiły się w Indiach, do których w XVII wieku sprowadził pierwsze sadzonki kawy Baba Budan. Do większości kontynentalnych i wyspiarskich azjatyckich krajów, podobnie zresztą jak do Ameryki Południowej, kawa trafiła za sprawą kolonizatorów. To właśnie pierwszym azjatyckim plantacjom zawdzięczamy to, że teraz możemy w praktycznie dowolnej chwili cieszyć się pyszną kawą z całego świata.

Choć Azja jest przodownikiem światowych upraw kawy, ziarna pochodzące z tego kontynentu nie cieszą się tak dużą popularnością, jak te z Afryki, czy Ameryki Środkowej. Powód jest dość prozaiczny - kawy azjatyckie, szczególnie z Indii mają na ogół bardziej wyrazisty smak, zbliżony do orzecha ziemnego, i większą dozę goryczy, który nie każdemu odpowiada. Trzeba jednak pamiętać, że kawa azjatycka jest tak samo zróżnicowana, jak kraje tego kontynentu - trafimy tu zarówno na uprawy Arabiki, jak i wysoko kofeinowej Robusty. Warto zatem dać jej szansę - w kawie z Azji i Oceanii wyczujemy m.in. niespotykane nigdzie indziej nuty egzotycznych owoców. Przykładowo, kawa indonezyjska zaskoczy nutami rabarbaru, czerwonych owoców, a nawet tytoniu! Zwolennicy mniej wyrazistych smaków również znajdą tu coś dla siebie - pochodzące z wybrzeża malabarskiego mimo, że to kawy z Indii, to są znacznie łagodniejsze, bo są to ziarna poddawane monsunowaniu.

Na kawę z krajów azjatyckich powinny się więc zdecydować osoby, które nie przepadają za lżejszymi i słodkimi napojami serwowanymi w innych zakątkach świata. Będzie to też idealna propozycja dla chcących spróbować alternatywnych metod parzenia czy sprawdzić inny niż dotychczas stopień palenia. Dla początkujących kawoszy lepszym wyborem będzie coś lżejszego - wyraźna gorycz i bardziej kremowe body mogą zniechęcić do kontynuowania kawowej przygody.

W naszej palarni serwujemy wyłącznie najlepsze ziarna - starannie dobieramy pochodzenie ziaren single origin kawy speciality, stawiając jedynie na najlepsze plantacje. Dzięki temu, że palimy ją regularnie i zamykamy w szczelnych opakowaniach, aromat kawy pozostaje bez zmian i mogą Państwo cieszyć się pełnią jej smaku. Sprzedajemy nie tylko całe ziarna - mamy też kawy mielone, dostosowane do różnych typów ekspresów. Dzięki temu mogą Państwo cieszyć się pyszną kawą bez konieczności własnoręcznego przygotowania ziaren. Palona kawa z Azji może posłużyć jako baza nie tylko pod espresso i cappuccino, ale też flat white coffee, lekkie latte oraz inne napary.

Jeśli są to Państwa pierwsze zakupy i nie macie pewności, czy nasze kawy Państwu posmakują, proponujemy zamówienie próbek - te niewielkie, 60-gramowe opakowania z kawą pozwolą przetestować jej smak bez ryzyka, że zamówiona kawa zmarnuje się, gdy z jakiegoś powodu nie trafi w Państwa gusta. To także dobry sposób, by rozsmakować się w nowościach, które nasza palarnia kawy stara się regularnie wprowadzać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl