Metody alternatywne (drip, kalita, chemex, aeropress), ekspres przelewowy czy french press, a może kawiarka? Niezależnie od tego, na którą z alternatywnych metod parzenia kawy się zdecydujesz, ogromne znaczenie dla uzyskania świetnego naparu będą mieć ziarna, jakich użyjesz. Te, które znajdziesz poniżej, mają za sobą skrupulatną selekcję, a dzięki jasnemu wypałowi zachowują wszystkie naturalne smaki i aromaty, jakie kryje w sobie kawa. Przed Tobą starannie wybrane przez nas ziarna kaw specialty z różnych części świata! Tylko 100% Arabika.

Kawa do alternatyw

Kostaryka Quick Hook - do alternatyw Kostaryka Quick Hook - do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 84,00 zł (netto: 68,29 zł )
zobacz więcej
 • nowość
Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 68,00 zł (netto: 55,28 zł )
zobacz więcej
Meksyk Golden Dates - do alternatyw Meksyk Golden Dates - do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 45,00 zł (netto: 36,59 zł )
zobacz więcej
 • nowość
Peru Obsessive Llama - kawa do alternatyw Peru Obsessive Llama - kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
zobacz więcej
Kawa Gwatemala Mi Loco - do alternatyw Kawa Gwatemala Mi Loco - do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 58,00 zł (netto: 47,15 zł )
zobacz więcej
Colombia Decaf - kawa bezkofeinowa do alternatyw Colombia Decaf - kawa bezkofeinowa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 65,00 zł (netto: 52,85 zł )
zobacz więcej
Brazylia Aunt's Lover - kawa do alternatyw, specialty, 100% Arabica Brazylia Aunt's Lover - kawa do alternatyw, specialty, 100% Arabica
Producent: Roastains
Cena: 45,00 zł (netto: 36,59 zł )
zobacz więcej
Brazylia Funky Pot - kawa do alternatyw, specialty, 100% Arabica Brazylia Funky Pot - kawa do alternatyw, specialty, 100% Arabica
Producent: Roastains
Cena: 50,00 zł (netto: 40,65 zł )
zobacz więcej
Etiopia Smooth Talker - kawa do alternatyw Etiopia Smooth Talker - kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 52,00 zł (netto: 42,28 zł )
zobacz więcej

Kawa alternatywna

Kawa już od stuleci cieszy się niesłabnącą popularnością, niezależnie od tego czy preferujemy małą espresso, czy też inne, alternatywne metody parzenia kawy. W tej kategorii znajdziesz najwyższej jakości kawy ziarniste, które pozwolą Ci na stworzenie wyjątkowej filiżanki ,,małej czarnej", która pobudzi Cię i wprowadzi w pogodny nastrój już od samego rana!

Kawa, w zależności od metody parzenia, może różnić się zawartością kofeiny, kwasowością i obecnością składników mineralnych. Wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie pochodzenia ziaren, jakości kawy, profili smakowych, sprawia, iż wzrasta potrzeba poznania alternatywnych metod parzenia kawy. Coraz więcej restauracji i kawiarni podejmuje ten trud. Dzięki wysokogatunkowym ziarnom, bariści mogą parzyć kawy o najlepszym smaku.

Jakie kawy do alternatywnych metod parzenia wybrać?

Alternatywne kawy są idealne do spokojnego delektowania się nimi w przytulnych wnętrzach kawiarni lub domowego zacisza. Jaką kawę więc wybrać, aby rozpocząć udaną przygodę?

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz różnego rodzaju, starannie wyselekcjonowane kawy, Arabica 100%, a wśród nich:

 • Kenia Red Fizz,
 • Etiopia Berry Coat,
 • Burundi Hero Shrew,
 • Etiopia Smooth Talker,
 • Indonezja Rainmaker,
 • Rwanda Rocking Chair,
 • wiele innych.

Alternatywne metody parzenia kawy

Zanim przejdziemy do krótkiego omówienia alternatywnych metod parzenia kawy, musimy podzielić je na 4 główne kategorie:

 • perkolacja - tutaj wyróżniamy kilka przelewowych metod parzenia kawy - chemex, drip V60, kalita, phin i ekspresem przelewowym. W czasie perkolacji, woda swobodnie przelewa się przez zmielone ziarna tylko pod wpływem grawitacji. Do przelewowych metod parzenia kawy zaleca się stosowanie pre-infuzji czyli wstępnego parzenia.
 • metody parzenia oparte na ciśnieniu - np. AeroPress. W tej metodzie ciśnienie może być powodowane zarówno samoczynnie jak i ręcznie.
 • infuzja - np. French Press. W czasie procesu parzenia, woda i zmielone ziarna pozostają cały czas w stałym kontakcie. French Press to zazwyczaj dobrej jakości szklany cylindryczny dzbanek wraz z tłokiem wyposażonym w sito o bardzo drobnych oczkach. Przykładem może być też Clever Dripper czy Sowden. Metoda French Press wymaga przygotowania filtrowanej i świeżej wody oraz bardzo dobrej kawy.
 • gotowanie - do alternatywnych metod parzenia zaliczamy także tygielek. Jest to niewielkich rozmiarów naczynie, w którym możemy przygotować kawę po turecku.

Alternatywne metody parzenia kawy możemy również podzielić z uwagi na technikę:

 • metoda immersyjna - najpierw musimy namoczyć zmielone ziarna w wodzie, a następnie dokładne oddzielić je od naparu, przykładem może być French Press, Aero Press, Clever Dripper czy syfon.
 • metoda grawitacyjna - opiera się na powolnym przelewaniu wody przez ziarna kawy. Dzięki procesowi ekstrakcji, ze zmielonych ziaren zostają wypłukane oleje i związki chemiczne, pozostawiając czysty napar. Do tej metody możemy zaliczyć np. chemexy czy drippery.

Poznaj pełną ofertę naszych kaw i wybierz odpowiednią do własnych potrzeb!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl