Kawa do Chemexa

  • nowość
Kawa Roastains Carob Twist - Kostaryka kawa do alternatyw Kawa Roastains Carob Twist - Kostaryka kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 84,00 zł (netto: 68,29 zł )
zobacz więcej
Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 68,00 zł (netto: 55,28 zł )
zobacz więcej
Peru Obsessive Llama - kawa do alternatyw Peru Obsessive Llama - kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
zobacz więcej
Colombia Decaf - kawa bezkofeinowa do alternatyw Colombia Decaf - kawa bezkofeinowa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 65,00 zł (netto: 52,85 zł )
zobacz więcej
Kawa Gwatemala Mi Loco Kawa Gwatemala Mi Loco
Producent: Roastains
Cena: 58,00 zł (netto: 47,15 zł )
zobacz więcej

Chemex kawa

Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z Chemexem, zapewne urzeka Cię jego ciekawy, elegancki wygląd. Szklane naczynie w kształcie klepsydry z drewnianym kołnierzem lub szklanym uchem uderza estetyką i wzbudza ciekawość. Na pierwszy rzut oka nic nie mówi, że to niepozorne urządzenie to zaparzacz do przygotowania kawy.

Chemex - innowacyjny sposób parzenia kawy

Przygotowanie kawy w Chemexie jest bardzo proste. To mini ekspres przelewowy, który z pewnością szybko stanie się Twoim nieodzownym towarzyszem. Kawa z Chemexa wymaga jedynie dobrej, zmielonej kawy, gorącej wody, a także niezbędne będą papierowe filtry, przez które będziemy przelewać napar gotowy do picia. Doskonała, łagodna  kawa espresso o czystym smaku? Wypróbuj Chemexa!

Jak parzyć kawę w Chemexie?

Jak cieszyć się smakiem świeżej kawy z Chemexa? Przede wszystkim zaopatrz się w zmieloną kawę najwyższej jakości. Wybierz taką, która jest świeżo palona i najlepiej samodzielnie miel palone ziarna, na moment przed chęcią zaparzania kaw. Stosuj standardowe proporcje stosunku kawy do wody, a więc 60 g najlepszej kawy na 1000 ml gorącej wody. Na wstępie umieść papierowy filtr w Chemexie i przelej przez niego gorącą wodę. Unikniesz wówczas posmaku papieru w kawie, a przy okazji rozgrzejesz całe naczynie. Użytą wodę wylej z ekspresu. Zasyp filtr grubo zmieloną kawą w wyżej wymienionej proporcji i zalej niewielką ilością wody (ok. 50 ml wody) o temperaturze 95-90 stopni, aby nawilżyć kawę. Za każdym razem należy odczekać 30 sekund. Ta czynność pozwoli na preinfuzję kawy, kiedy to uwolni dwutlenek węgla, który mógłby wpłynąć na smak naparu. Następnie zalej kawę gorącą wodą, zwracając uwagę na odpowiednią temperaturę wody. Parzenie kawy powinno trwać około 4 minut. Po tym czasie aromatyczny napój jest gotowy do rozlania i spożycia. Należy zwrócić uwagę, aby podczas wlewania wody, kawa przelewała się przez filtr jednostajnym, cienkim strumieniem. Zawsze pamiętaj o przelaniu filtra, aby uniknąć papierowego posmaku.

Wyjątkowy smak kawy

Sposób przygotowywania kawy jak z kawiarni we własnym domu może być łatwy i przyjemny. Pomoże w tym Chemex. Umożliwia on zaparzenie nawet 10 filiżanek za jednym razem. Mały Chemex nie tylko zaparzy pyszną kawę, ale również świetnie prezentuje się w kuchni. Zgrabna, szklana karafka, drewniany kołnierz, efektowne dodatki w zależności od modelu sprawia, że Chemex będzie prawdziwą i jakże praktyczną ozdobą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl