Lubisz intensywną kawę, w której czuć o wiele więcej, niż w espresso? Frenchpress jest urządeniem stworzonym dla Ciebie. Dzięki specyficznej budowie - obecności metalowego sitka, frenchpress nie usuwa żadnych olejków eterycznych z kawy. Przez to kawa jest też mniej klarowna niż kawa z metod parzenia, gdzie używa się papierowych filtrów, ale w prostocie siła, a dodatkowo, korzystając z praski francuskiej nie produkujemy odpadów w postaci zużytego papieru.

Jeśli cenisz sobie kawę dobrej jakości o wyjątkowym smaku i aromacie i chciałbyś uzyskać taką w swoim domu, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z alternatywy, jaką jest french press. Dzięki temu praktycznemu urządzeniu możesz uzyskać wspaniały napój, który będzie odskocznią od tradycyjnej formy parzenia kaw w polskich domach. Polacy coraz częściej sięgają po alternatywne formy, aby przygotować kawę. Jedną z tych zyskujących popularność opcji jest zaparzacz nazywany french pressem.

Co to jest french press?

French press (cafeteria, coffee press, prasa francuska) jak sama nazwa wskazuje to francuski wynalazek, który - co oczywiste ;) - został opatentowany we Włoszech, a największą popularnością cieszył się dotąd w Wielkiej Brytanii i Dani. No cóż, niekoniecznie od razu cały świat musiał się poznać na wyjątkowości tego urządzenia. French press ma bardzo prostą budowę. Składa się ze szklanego lub metalowego cylindra, tłoka oraz sitka. Parzenie kawy we french pressie jest tak proste, że nawet kompletny laik w tej sferze sobie z tym poradzi. Niewątpliwą zaletą french pressu jest oprócz łatwości przyrządzania kawy jego niska cena. Dobrej jakości sprzęt można nabyć już nawet za kilkadziesiąt złotych. Na zakupie french pressu nie należy jednak oszczędzać, bo tylko najlepsze materiały oraz najwyższa jakość wykonania dają gwarancję zaparzenia wyjątkowej kawy.

Jak parzyć kawę we french pressie?

Wiesz już, że kawę we frech pressie parzy się łatwo, a smak gotowego napoju jest wyjątkowy. Jak zatem używać zaparzacza, żeby kawa smakowała najlepiej? Na początek wybierz swoją ulubioną, świeżo paloną kawę. Aby napar spełnił oczekiwania, należy użyć ziaren najwyższej jakości. Proporcje kawy w stosunku do wody powinny być standardowe, a więc ok. 6 g kawy na 100 ml wody. Sama woda natomiast powinna zawierać się w temperaturze 90-88 stopni Celsjusza. Proces parzenia kawy francuskiej należy rozpocząć od wyciągnięcia tłoka z sitkiem z cylindra. Następnie przelać french press gorącą wodą, aby go rozgrzać. Użytą wodę należy wylać. Dalsze kroki to wsypanie zmielonej kawy do urządzenia w wyżej wspomnianych proporcjach, następnie delikatnie zmoczyć kawę gorącą wodą i odczekać ok. 30 sekund. Po tym czasie wlać wodę i odczekać 3 minuty (przyda się stoper) do zaparzenia naparu. Na koniec pozostaje tylko wcisnąć tłok do cylindra i pewnym ruchem przecisnąć napój przez sitko, oddzielając tym samym pyszną kawę od fusów. Kawa jest gotowa do rozlania do filiżanek.

Ziarna przeznaczone do french press powinny być zmielone dość grubo, aby podczas zaparzania fusy nie zatkały sitka, a smak był klarowny i wykwintny.

Jak widzisz, aby zaparzyć kawę we french press nie trzeba wiele umiejętności. Wystarczy zaparzacz, składniki i kilka minut, aby cieszyć się wspaniałą i aromatyczną kawą. Sprawdź nasze kawy french press i wybierz swoją ulubioną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl