Krówki kawowe 350 g - cukierki z kawą od Roastains
towar niedostępny
Opis
No kto nie lubi krówek?
Są takie dwie rzeczy, które pewnie każdy uwielbia. Pierwszą rzeczą jest kawa, to bez dwóch zdań. Jednak druga rzecz pochodzi trochę z innej planety i jest nią krówka. Nie będziemy potwierdzać tej tezy żadnymi statystykami, jednak jeśli jesteś jej przeciwny, a tak jak my, lubisz kawę: spróbuj kawowej krówki z kawą Brazylią Milky Cloud i później pogadamy, o ile nie zaklei Ci ona buzi. Jeśli nie lubisz ciągnących się krówek mamy dla Ciebie świetnego pro tipa: daj im odpocząć miesiąc. Po tym czasie cukier w środku powinien się skrystalizować i ciągutka będzie kruchą krówką.
A ile tych krówek?
350 gramów, czyli około 20-25 krówek - są one robione ręcznie, ręcznie gotowana jest masa, są ręcznie cięte i ręcznie pakowane, więc waga pojedynczego cukierka waha się od 12 do 18 gramów, stąd różna liczba cukierków w paczce. Pakujemy wagowo i zawsze na Twoją korzyść.
Dlaczego krówka lubi się z kawą?
A dlaczego nie?!
Krówki według tradycyjnej receptury to kruche z zewnątrz i ciągnące się w środku cukierki z mlekiem i masłem. Wszystkie słodycze lubią się z kawą, dlatego przełamaliśmy ciągutki mleczne naszą kawą Brazylią Milky Cloud, która jest jedną z ulubionych kaw naszych klientów. Oto ciągnące krówki, którymi możesz się delektować z radością!
Proponujemy Ci blend, który jest zrobiliśmy z dwóch kaw, z których jesteśmy naprawdę dumni. I szczerze? Sami od dłużnego czas lubimy go pić!
Aromat i smak
Nasze krówki są mleczne i kajmakowe z dodatkiem kawy Brazylii Milky Cloud. Osobiście pracowaliśmy nad recepturą pozornie zwyczajnych słodyczy połączonych z kawą.
Charakter krówek
Nie gryzą, to łagodne mućki. Ich słodycz i klasycznie kajmakowy smak, przełamany kawą przenosi do wspaniałej, deserowej krainy. Uważaj bo z naszymi krówkami łatwo odlecieć!.
Jak powstają nasze krówki z kawą?
Nasze ciągutki mleczne są niezwykłe, dlatego, że połączyliśmy je z kawą, która jest naszym top sellerem: Brazylią Milky Cloud. Do krówek dodaje się kawę w dwóch frakcjach - bardzo mocno zaparzoną kawę oraz w postaci bardzo drobno zmielonego pyłku. Kawę zmieliliśmy bardzo drobno, podobnie jak do tiramisu czy kawowych kremów. Kawowy pyłek dodaje się pod sam koniec przygotowywania krówek, dzięki czemu kawa delikatnie zaparza się w słodkiej, krówkowej masie z masłem.
Poznaj wyjątkową kawę, która jest w naszych krówkach
Brazylia Milky Cloud fantastycznie łączy się z mlekiem! W samej kawie wyczujesz orzechowy i głęboko czekoladowy smak. Kawa ta pochodzi z regionu Carmo De Minas i jest uprawiana na plantacji Fazenda Sertão.
Plantacją wciąż zarządza Pani Nazareth Dias Pereira, która korzysta z pomocy swoich wnuków. Plantacja znajduje się powyżej 1000 m n.p.m. w Carmo de Minas, gdzie średnia roczna temperatura wynosi 18ºC. Kawowce sadzi się na szczytach zboczy o nachyleniu do 50%. Dzikie, naturalne warunki wpływają na zdrowie i kondycję krzewów. Dzięki różnorodności biologicznej i obecności wielu odmian miejscowych roślin zapewnia się równomierne dojrzewanie i ochronę przed infekcjami grzybiczymi, chorobami oraz szkodnikami. Wszystkie te kroki ostatecznie prowadzą do uzyskania doskonałej jakości ziaren.
Kawa specialty – co to takiego?
Tak jak wszystkie nasze kawy, również Brazylia Milky Cloud jest kawą specialty. Żadna kawa nie jest taka sama, a między nimi jest wiele różnic. Jedną z podstawowych rozbieżności między kawami jest segment jakości. Do ich oceny używa się specjalnego arkusza, który pozwala skupić się i ocenić poszczególne składowe wpływające na nasze postrzeganie kawy, jak smak, zapach, ale też posmak, jakość kwasowości, stabilność smaku.
Specialty to najwyższa jakość jaką może mieć kawa (Arabica). Ziarna specialty otrzymują od 80 do 100 punktów. 100 punktów to najwyższa ocena jaką może dostać kawa. Takie kawy nie mogą mieć żadnych defektów pierwszorzędowych, ale mogą mieć maksymalnie 5 drobnych defektów (drugiego rzędu) w próbce o wadze 350 g.
Kto ocenia paloną kawę i zielone ziarno?
Q Arabica grader/Q Robusta Grader to wykwalifikowana osoba, która ocenia kawę. W Roastains jedynym z niewielu Q Graderów jest założyciel palarni – Przemysław Tarnawski, który zdobył certyfikację, potrafi profesjonalnie ocenić kawę bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu, arkuszu oceny oraz jest skalibrowany z grupą sensoryków z całego świata. Q graderzy to specjaliści, którzy przeszli długą drogę nauki sensoryki i wiedzy o ziarnach kawy oraz ukończyli 19 egzaminów. Taka osoba potrafi znaleźć defekty w kawie, które w zależności od intensywności mogą wpłynąć na jakość surowca. Zazwyczaj Q Grader będzie w stanie nazwać i wskazać, z czego wynika niewłaściwy smak – czy z nieprawidłowej obróbki, transportu a może jest spowodowany złym wypaleniem surowca.