Mapa Brazylii Minas Gerais

Brazylijska kawa wielu kojarzy się głównie z espresso, z delikatnym smakiem pozbawionym charakterystycznej dla innych krajów kwasowości. To prawda, że większość kaw z Brazylii to niekwaśne kawy, ale są też takie, które są wypalone do metod przelewowych i potrafią zaskoczyć owocowym i kwiatowym bukietem, zachęcamy Was: bądźcie otwarci i czytajcie opisy kaw na naszej stronie.

Federalna Republika Brazylii, ciężko napisać, iż leży w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, ponieważ zajmuje połowę tego kontynentu. Dostępu do oceanu Atlantyckiego posiada na długości 7491 km. Sąsiaduje z Kolumbią, Peru, Boliwią, Argentyną, Gujaną Francuską, Gujaną, Paragwajem, Surinamem, Wenezuelą i Urugwajem. W Brazylii językiem urzędowym jest portugalski. Jednostką monetarną jest Real (BRL) i jest on zbliżony wartością do 3/4 złotówki.

Brazylia została skolonizowana przez Portugalczyków. W Brazylii kwitł handel niewolnikami i obozy pracy. Kraj posiada bogatą historię przejęć władzy, puczy i rebelii. Dopiero w 1988 roku została uchwalona konstytucja tego kraju, gwarantująca, iż wybierany co 4 lata w wyborach prezydent będzie sprawował rolę szefa rządu i głowy państwa.

Kraj dzieli się na 26 stanów i jeden dystrykt federalny. Ponad 62% Brazylijczyków to Katolicy. Rdzenni Indianie obecnie stanowią mniejszość, największą część ludności stanowią Biali, a następnie Pardo - ludzie posiadający cechy antropologiczne wszystkich ras.

Kawę w Brazylii uprawia się głównie w rejonach południowo-wschodnich. Kraj jest największym producentem kawy na świecie, z produkcją 3018000 ton kawy rocznie. Blisko 70% kawy produkowanej w kraju to Arabica, reszta to Robusta. Odmiany botaniczne Arabiki, które są hodowane w tym kraju to głównie bourbon, ale też jest sporo upraw to catuai, a także acaia. catucai, catigua, topazio, obata i icatu.

Brazylijska kawa w Twojej filiżance

Brazylia to kraj Ameryki Południowej, słynący na całym świecie z największego wolumenu produkcji kawy na świecie, która pomimo atrakcyjnych cen, może zagwarantować najwyższą jakość. Kawy brazylijskie to głównie deserowe nuty smakowe jak czekolada, kakao czy orzechy. To również pełen aromat, który wprawia w dobry nastrój. Kawę brazylijską doceniają zarówno profesjonalni bariści, jak i miliony codziennych smakoszy czarnego napoju. 

Obojętnie czy kawa przygotowana jest w ekspresie, kawiarce, czy parzona z pomocą innych metod, na przykład metod alternatywnych, kawa z Brazylii zachwyca smakiem każdej filiżanki. Nasz sklep internetowy to bogata oferta ziarnistej brazylijskiej kawy. Świeżo palona kawa zachowuje idealny smak z nutą orzechów i czekolady, a odpowiednie palenie pozwala wydobyć dodatkowo przyjemny owocowy aromat. Kawa ziarnista brazylijska Arabika może stać się twoim ulubionym rodzajem kawy. W kraju pochodzenia brazylijską kawę pija się do każdego głównego posiłku. Nie tylko mieszkańcy Brazylii doceniają jej smak. Kawa brazylijska podbija świat. Spróbuj kaw z tego regionu i przekonaj się o wyjątkowości ich smaku. Kawy brazylijskie od Roastains to produkty speciality idealne na espresso w domu, pracy, czy na mieście. Ciesz się dużym wyborem smaków, gdziekolwiek jesteś.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium