Mapa Rwandy

Republika Rwandy, kiedyś zwana Ruandą, leży w centralnej części Afryki, zaraz pod równikiem. jest to jedno z najmniejszych państw afrykańskich. Z racji ulokowania w środkowej części kontynentu nie posiada dostępu do oceanu. Sąsiaduje z Tanzanią, Burundi, Ugandą i Demokratyczną Republiką Kongo. W Rwandzie obowiązują aż trzy języki urzędowe: rwanda, angielski i francuski. Walutą jest Frank Rwandyjski (RWF) i jedną złotówkę (1 PLN) można wymienić na 220 franków.

Rwanda posiada bardzo smutną historię, w 1994 roku ekstremiści z plemion Hutu zamordowali w 100 dni blisko milion osób z plemienia Tutsi. To całkowicie zmienią strukturę etniczną tego kraju, obecnie 82% ludności stanowią potomkowie Hutu a Tutsi, to zaledwie 9,6%, zaś ludność rdzenna - Pigmeje TWA to tylko 1,8% ludności.

Rwanda jak większość krajów afrykańskich ma historię kolonialną, oprócz Belgów, tym rejonem rządzili także Niemcy. Europejczycy kładli nacisk na chrystianizację regionów im podległych, w jej wyniku ponad 93% mieszkanców Rwandy to wyznawcy Chrystusa, w różnych odłamach.

Kraj posiada konstytucję uchwaloną w 2003 roku, ustalone są prawa odnośnie do głowy państwa i rządu, jak i ich kadencji. Prezydent wybierany jest w wyborach powszechnych na 7 lat, a dwuizbowy parlament składający się z senatu (na 8 lat) i izby deputowanych na 5 lat.

W Rwandzie kawę uprawia się niemal na terytorium całego kraju, z nielicznymi wyjątkami, jak tereny północno-wschodnie. Najbardziej znane regiony z upraw kawy to Gakenke, Nyamagabe i Huye. Kraj zajmuje dopiero 30. miejsce na świecie pod względem ilości produkowanej kawy, z produkcją około 18000 ton. Najczęściej spotykaną odmianą botaniczną Arabici jest czerwony bourbon.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl