Mapa Kenii Kenya

Kenia przecinana jest przez równik, znajduje się na wschodnim wybrzeżu Afryki i posiada dostęp do Oceanu Indyjskiego. Większość państwa leży na płaskowyżu, a najwyższy masyw wulkaniczny liczy 5199 m n.p.m. i także nazywa się Kenia. Kenia sąsiaduje z Tanzanią, Ugandą, Somalią, Etiopią i Suganem Południowym. Stolicą jest Nairobi, a drugim co do wielkości miastem jest Mombasa, która w 1498 roku została odkryta przez wyprawę Vasco Da Gama. Już dwa lata później Portugalczycy zaatakowali te rejony, rozpoczynając erę kolonializmu. Przez długie lata obszar Kenii wchodził w skład struktur kolonialnych, o wpływy walczyli Portugalczycy, Brytyjczycy, Niemcy, a nawet Włosi. W 1963 roku Kenia odzyskała niepodległość i przystąpiła do Wspólnoty Narodów - stowarzyszenia bylych krajów imperium brytyjskiego.

Obecnie od strony politycznej w kraju obowiązuje konstytucja, posiadają prezydenta, demokratyczne wybory, dwuizbowy parlament, został ustanowiony parytet kobiet w Senacie i Zgromadzeniu narodowym, a obywatele przebywający za dużo poza krajem, tracą prawo głosu w wyborach. W kraju mówi się aż 44 językami, ale urzędowe obowiązują dwa. Suahili i angielski. Kulturowo i językowo to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie, 24 spore grupy etniczne, w skład których wchodzą nawet Hindusi i Amerykanie, 6 głównych religii, z czego Chrześcijanie stanowią aż 85%, a Muzułmanie 11%.

Gospodarka państwa to przede wszystkim turystyka, później rolnictwo, a na końcu przemysł. Rocznie kraj odwiedza ponad 1,5 miliona turystów. W Kenii uprawia się głównie kawę, sizal, herbatę, proso i sorgo, tytoń, pszenicę, bataty, ziemniaki i trzcinę cukrową. Do 1920 roku w tym kraju nie było mowy, aby uprawy kawy mogli prowadzić inni ludzie, niż biali. W tym roku powstało stowarzyszenie Kikuju, które rozpoczęło walkę o zniesienie monopolu białych i likwidację pracy przymusowej.

Kawę w Kenii uprawia się w niewielkiej jej części na terenach zachodnich i centralnych. Najbardziej znanymi regionami są Nyeri, Kirinyaga i Kiambu, a odmiany botaniczne arabiki tutaj występujące to SL28, SL34, Ruiru 11, Batian i K7, zdarza się też Blue Mountain i czysty French Mission, w kraju rośnie też niszowo robusta.

Kawa z Kenii

Kawy afrykańskie uznawane są za jedne z najlepszych na świecie, a wśród nich swoje miejsce ma  kenijska kawa. Kawa z Kenii to gwarancja bogatego smaku, przepełnionego soczystymi afrykańskimi akcentami, które są cenione przez najbardziej wymagających smakoszy kaw. Najlepsza kawa z tego regionu charakteryzuje się owocowością i winnością. Wyrazisty smak naparu z ziaren suszonych w upalnym afrykańskim słońcu zachwyca. Rozbudowany profil smakowy gwarantuje niesamowite wrażenia,a w połączeniu z intensywnym aromatem nie ma sobie równych! Przekonaj się :)

Kawa Kenia

Świeżo palona kawa z Kenii to produkt klasy premium nie tylko dla koneserów. W Kenii arabika uprawiana jest na dużych wysokościach. Długie dojrzewanie ziaren na dużych wysokościach to sekret smaku kawy z Kenii. Doskonałe warunki przyrodnicze dają ziarnom walory, które powodują wykwintny charakter kawy. Arabica Kenia AA to intensywny smak, winny posmak i wyjątkowy aromat z nutami kakao.

Pobudzające tony trawy cytrynowej

Kenijska kawa pobudza intensywnością i cytrusowymi tonami połączonymi harmonijnie z kwiatowymi nutami. Całości dopełnia wyjątkowy aromat. Cała kompozycja tworzy mieszankę, która urzeka i nie pozwala o sobie zapomnieć. Kawa Arabica Kenia AA to również dość ciężkie body i wysoka kwasowość co w efekcie zapewnia pełnię wrażeń i prawdziwą burzę zmysłów. Produkty dostępne w Roastains to świetny wybór i gwarancja najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl