Powered by Smartsupp
Blog kategorie

Dripper Kalita Wave – jak parzyć kawę?

0
Dripper Kalita Wave – jak parzyć kawę?

Dripper Kalita Wave – jak parzyć kawę?

To jedna z moich ulubionych metod i postaram się przekabacić Cię na tę stronę! Kalita Wave cieszy oko i kawową duszę, a kawy z tej metody są pełne i wyraziste.

Japoński producent proponuje dripper w trzech wariantach – z metalu, szkła, ceramiki. Dziś na warsztat weźmiemy tę metolową o płaskim dnie z trzema otworami na dole.

 

Kalita – informacje o produktach

 

Kalita Wave - dripper ceramiczny czy stalowy?

Najlepsze napary zawsze otrzymywałam ze stalowego drippera. Dlaczego taki materiał jest lepszy niż ceramika? Ogromna przewaga stali to możliwość szybkiego rozgrzania tego materiału, w przeciwieństwie do ceramiki, która potrzebuje dużej ilości wody do odpowiedniego rozgrzania.

Który rozmiar drippera wybrać?

Dripper Kalita Wave spotykany jest w dwóch rozmiarach – 155 oraz 185. Polecam Ci ten większy ze względu na nieco inną budowę filtra, łatwiejsze zaparzanie kawy i smaczniejsze efekty w Twojej filiżance.

dodaj stronę do ulubionych w twojej przeglądarce i otrzymaj kod darmowej dostawy

 

Konstrukcja Kality

Konstrukcja filtra sprawia, że woda nie „ucieka” po ściankach i przepływa przez zmieloną kawę znajdującą się w papierowym filtrze. Różnica pomiędzy stożkowym dripperem a Kalita Wave jest ogromna.

Płaskie dno to innowacyjny pomysł producenta, które ma świetny wpływ na kawę podczas jej ekstrakcji. Dzięki takiej budowie dna z trzema, małymi otworami, woda przepływa przez kawę dłużej, co skutkuje wyższą słodyczą i pełniejszym naparem.

Czym różni się dripper Kalita Wave od innych dripperów?

Chemex, V60 Hario, Clever Drip, Origami, Kalita Wave to popularne drippery. Wszystkie te metody są grawitacyjne, używa się do nich najczęściej papierowego filtra. Kalita Wave jako jedyna z tych trzech dripperów posiada płaskie dno i używa się do nich filtry przypominające papilotki do babeczek.

dripper ceramiczny, i espresso – te akcesoria i napoje zabieram w podróż

 

Kawa Kalita – jaki jest napar w smaku?

Dużo słodyczy, dużo smaku i aromatu – to właśnie charakterystyczny napar, jaki da Ci ten dripper!

[product id="87, 88" slider="true"]

kawy i herbaty są popularne na całym świecie

 

Jakie ziarna kawy będą najlepsze?

Przy tej i wszystkich metodach przelewowych polecam do parzenia kawy jasno palone ziarna, pod filtry oraz alternatywy.

Kalita Wave dzięki swojej budowie będzie podbijał w kawie słodycz. Jeśli nie przepadasz za kwasowością w kawie, lubisz intensywne kawy i wolisz słodkie smaki w swoim kubku, ta metoda będzie dla Ciebie idealna! Dodatkowo możesz wybrać kawy pochodzące z Ameryki Środkowej oraz Południowej, które zazwyczaj mają w sobie więcej słodyczy i mniej owocowej kwasowości.

Jeśli jednak jesteś fanem kaw z Afryki i owocowych profilów sensorycznych dripper Kalita Weve może być ciekawą metodą, dzięki której Twoje kawy będą jeszcze słodsze i intensywniejsze.

[product category_id="14" slider="true"]

 

Kalita Wave – zaparzenie kawy

Zanim odkryjesz pełen przepis, dowiesz się o paru, przydatnych kwestiach!

Woda do zaparzania kawy

99% naparu kawowego składa się z wody. Dlatego właśnie zawarte w niej minerały mają kolosalny wpływ na Twoje zaparzanie kawy. Na naszym blogu jest artykuł poświęcony tej kwestii, dowiesz się z niego jaką wodę warto mieć do parzenia kawy.

Ceramika i szkło nie mają takiego wpływu na parzenie kawy w Kalita Wave jak otwory na jej dnie!

 

Filtry – jakie wybrać?

Dostępne są filtry białe i brązowe. Zawsze wybieraj te bielone, aby uniknąć papierowego posmaku jaki mają brązowe filtry.

[product id="88" slider="true" autoScrolling="false"]

Oto nasz sklep: znajdziesz tam nasze produkty i akcesoria, doradzimy i odpowiemy na każde pytanie!

 

Potrzebne rzeczy do parzenia kawy

Co będzie potrzebne?

 • Dripper Kalita Wave 185 oraz filtry;
 • kawa do alternatyw;
 • miękka woda - przefiltrowana (nawet podwójnie) Brita lub Dafi lub woda butelkowana (Kryształ Żywiecki);
 • czajnik z odpowiednią wylewką;
 • waga z timerem lub obydwie rzeczy osobno;
 • młynek żarnowy ręczny lub elektryczny;
 • termometr.

Te i inne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie!

[product category_id="144" slider="true"]

Niska cena na zestawy i akcesoria? Bądź dodany do newslettera. Odpowiemy na Twoje pytanie!

 

Niska cena kawy? To możliwe!

Chciałbyś kupić naszą kawę jeszcze taniej? Zapisz się do naszego newslettera i zgarnij najwyższy możliwy rabat na kawy w naszym sklepie!

 

Dripper Kalita Wave – kawa przepis

 

Parametry parzenia:

 • 6 g średnio zmielonej kawy na każde 100ml wody;
 • 500-600 ml wody o temperaturze 94-96 stopni Celsjusza. Jak otrzymać taką temperaturę wody bez termometra? Wystarczy odczekać z parzeniem kawy 1-2 min po doprowadzeniu wody do wrzenia.

Przepis:

 • Parzenie opieramy na pięciu równych porcjach wlewanej wody. Każde zalanie rozpoczynamy 30 s od początku poprzedniego - łatwo zapamiętać!
 • [00:00] Przygotuj wodę, Kalitę z filtrem papierowym oraz naczynie do kawy.
 • [00:00] [00:00] Przelej gorącą wodą filtr, rozgrzewając tym samym swoje naczynie do serwowania kawy i wymywając resztki wolnej celulozy z filtra, po czym gorącą wodę możesz wykorzystać do rozgrzania filiżanki (kawa nie będzie gwałtownie tracić temperatury.
oto akcesoria i ich cena!

 

 • [00:00] Przelej delikatnie filtr, kierując strumień na jego środek. Wsyp do filtra 18 gramów zmielonej kawy (ok. 8-12 płaskich łyżeczek) - porcja na 300 ml.
 • [00:00 - 00:30] Zacznij delikatnym, okrężnym strumieniem zalewać kawę do 60 ml. Upewnij się, że kawa została równomiernie zamoczona. Ten etap to preinfuzja – pozwala na otwarcie się zmielonych ziaren, co ułatwi nam w uzyskaniu pełniejszego naparu.
 • [00:30-00:45] Dolej wodę do 150 ml okrężnym strumieniem od środka do ścianek. W następnych krokach utrzymuj poziom wody do drugiej kreski od góry na dripperze.
 • [01:00-01:15] Dolej wodę do 180 ml okrężnym strumieniem od środka do ścianek.
 • [01:30-01:45] Dolej wodę do 240 ml okrężnym strumieniem od środka do ścianek.
 • [02:00-02:15] Dolej wodę do 300 ml okrężnym strumieniem od środka do ścianek.
 • [03:15-03:30] To koniec ekstrakcji, kawa powinna być gotowa. Ściągnij dripper znad naczynia, zamieszaj kawę i pozwól jej ostygnąć.
Uzupełnij swoje konto płatności i kupuj taniej produkty!

 

Czy warto kupować zmieloną kawę?

Oczywiście, możemy zmielić ziarna do każdej metody, jednak najlepiej zaopatrzyć się w młynek ręczny lub elektryczny, aby mieć dostęp do świeżo mielonej kawy! Jeśli nie masz takiej możliwości, nic nie szkodzi. Kawy mielimy tuż po otrzymaniu Twojego zamówienia, żebyś cieszył się świeżo zmieloną kawą.

[product category_id="143" slider="true"]

 

Czy można zalewać ziarna gorącą wodą?

Zawsze używaj termometra lub tuż po zagotowaniu wody, odczekaj 2-3 minuty, aby ostygła. Do kawy najlepiej użyć wody do 97 stopni Celsjusza, aby jej nie przeparzyć.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl