Powered by Smartsupp

Hario

Hario to marka, która projektuje, produkuje i sprzedaję swoje produkty ze szkła żaroodpornego odkąd powstała w 1921 roku. Co ciekawe, Hario to jedyny producent szkła żaroodpornego w Japonii, który zdecydował, że cały proces produkcji odbywa się w jego macierzystym kraju.

Hario od ponad stu lat zajmuje się alternatywnymi metodami parzenia kawy, które wykorzystują praktycznie wszystkie kawiarnie segmentu specialty na świecie. Najpopularniejszym sprzętem do parzenia kawy jest Hario V60 - to dripper, który stał się klasyką w kawowej rzeczywistości.

Oprócz akcesoriów kawowych, firma posiada w swojej ofercie produkty kuchenne, przybory do kawy i herbaty, a także produkty do aromaterapii oraz akcesoria dla zwierząt.

Hario produkuje ceramiczny drip Hario V60 02, z którego wydobędziesz intensywny smak z ziaren kawy! Ma doskonały przepływ wody.

 

Historia Hario

W 1921 roku założyciel HARIO, Hiromu Shibata, założył fabrykę szkła w Kanda Sudacho w Tokio, aby rozpocząć produkcję szkła laboratoryjnego.

Nazwa HARIO pochodzi od starożytnego japońskiego słowa oznaczającego szkło (玻璃, hari ) i japońskiego słowa oznaczającego króla (王, ō ). HARIO (lub 玻璃王) oznacza zatem „Król Szkła”. Odpowiednia nazwa dla firmy, która ma ambicje stać się największym producentem szkła na świecie.

Po tym jak Hario rozpoczęło produkcję szkła laboratoryjnego, w 1948 roku marka rozszerzyła swoją działalność o artkuły gospodarstwa domowego, zaczynając od syfonu do kawy. Pierwszy model nazywał się „Hiromu 50” na cześć założyciela firmy, Hiromu Shibaty. Od tego momentu HARIO kontynuowało rozwój syfonów do kawy. W 1967 roku HARIO wypuściło na rynek „Model 70”, który zajął 70% udziału w rynku, czyniąc firmę wiodącym producentem na japońskim rynku kawy.

 

Drip Hario V60 02 do parzenia mielonych ziaren kawy to metoda przelewowego parzenia kawy, po użyciu wystarczy usunąć filtr.

 

W 2005 roku, po długim procesie prób i błędów, został wyprodukowany ceramiczny drip V60 02, charakteryzujący się wysoką jakością, jakiej oczekuje się od japońskiego rzemiosła.

Duży otwór na dnie, stożkowa forma oraz specjalne żłobienia po wewnętrznej stronie drippera, zapewniają doskonały przepływ wody. Ten japoński gadżet pozwala wydobyć wysokiej jakości smak naparu i możesz cieszyć się niezwykłym aromatem kawy z ulubionego kubka. Dripper V60 daje miłośnikom kawy swobodę stosowania szerokiej gamy metod parzenia, jednocześnie ułatwiając wydobycie tego, co najlepsze z ziaren kawy.

Mielona kawa? Do odmierzania kawy wykorzystaj miarkę z zestawu. Do zaparzania kawy wystarczy Ci tylko drip Hario V60 02!

 

Z jakimi alternatywnymi metodami parzenia kawy ma związek marka Hario?

Akcesoria do parzenia kawy od Hario nie są jedynie ozdobą każdej kuchni. To też możliwość eksperymentowania, ogrom zabawy, efektowny sposób podania kawy, a ponadto charakteryzuje je stylowa konstrukcja dostępna w różnych kolorach i materiałach oraz łatwa konserwacja. Rozpocznij swoją przygodę z alternatywnymi metodami parzenia kawy i poznaj akcesoria od Hario, które będą Ci towarzyszyć przez lata.

W 2017 roku kraj zorganizował swój pierwszy konkurs Cup of Excellence, a ostatni właśnie odbył się w październiku w Jaén, mieście na północnym zachodzie, które jest stosunkowo blisko granicy z Ekwadorem. Spośród 21 farm, które wygrały CoE. Miłośnicy deserowych smaków znajdą w tych kawach też posmak kakao i czekolady.

Dobry przepływ wody w dripperze, który stawiamy na serwerze to ogromny atut. Zaskoczcie znajomych bogatym smakiem, przygotowanie naparu zajmuje niewiele.

 

Hario V60 - tworzywa i rozmiar V60

Ten japoński gadżet pozwala wydobyć najlepszy smak naparu. Każdy z materiałów może trochę inaczej wpłynąć na parzenie kawy, dlatego masz możliwość eksperymentowania i wyboru swojego ulubionego. Każdy z dripperów to stożkowa forma oraz specjalne żłobienia, które umożliwiają przepływ wody. Do parzenia kawy w dripie potrzebujesz zmielonej kawy i papierowego filtra. Dedykowane do tej metody filtry Hario, umieszcza się w dripperze. Warto wcześniej przelać go wodą. Mieloną kawę umieszcza się w dripperze i zalewa gorącą wodą. Jednorazowe zaparzenie i Przygotowanie naparu zajmuje 2-4 minut. To najpopularniejsza metoda przelewowa, a sam dripper ma super cechę - niezwykle łatwa konserwacja, wystarczy umyć dripper w zmywarce. Dzięki zachowaniu dbałości o szczegóły, dripper

Hario to wręcz producent przelewowego parzenia kawy, a jego akcesoria zapewniają doskonały przepływ wody, szczególnie legendarny Hario Drip V60 02!

 

Ceramiczny dripper Hario

Najpopularniejszy z oferty Hario to właśnie ceramiczny drip. Należy jednak pamiętać, że trzeba go porządnie nagrzać, tak żeby materiał, ceramika nie oddała zbyt dużo ciepła. Wersja ceramiczna jest też dość delikatna, więc najlepiej uważać, aby nie upuścić i nie zbić dripa.

Salowy dripper Hario

To zazwyczaj droższa alternatywa niż wersja ceramiczna. Metalowy drippery zapewniają doskonały przepływ wody i można nagrzać je bardzo szybko. Szybko też oddają swoją temperaturę, dlatego warto je parzyć tylko i wyłącznie w pomieszczeniach.

Dripper Hario z tworzywa sztucznego

Lżejszy od ceramicznego dripa i to najniższa cena jaką zapłacisz za V60 od Hario! Tego drippera praktycznie nie da się potłuc. Charakteryzuje się dobrym poziomem utrzymywania ciepła, a złobienia po wewnętrznej stronie drippera zapewniają doskonały przepływ wody - lepszy niż w metalowym dripperze.

Jednorazowe zaparzenie trwa krótko. Większość serwerów możesz podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Jakość szkła - to doskonale odzwierciedla dobytek firmy.

 

Rozmiar V60

Są trzy rozmiary dripa Hario V60:

  • Hario V60 01
  • Hario V60 02
  • Hario V60 03

Dripper Hario V60 01 według producenta jest przeznaczony do parzenia kaw od 100 do 200 ml.

Dripper Hario V60 02 według producenta jest przeznaczony do parzenia kaw od 300 do 500 ml. My uważamy, że V60-02 to najuniwersalniejszy dripper i można w nim z powodzeniem parzyć od 150 do 600 ml.

Dripper Hario V60 03V60-03 według producenta jest przeznaczony do parzenia kaw od 300 do 500 ml. My uważamy, że V60-03 to uniwersalny dripper i można w nim z powodzeniem parzyć od 150 do 800 ml.

Akcesoria do parzenia kawy od Hario nie są jedynie ozdobą każdej kuchni. To też możliwość eksperymentowania, ogrom zabawy, efektowny sposób podania kawy, a ponadto charakteryzuje je stylowa konstrukcja dostępna w różnych kolorach i materiałach oraz łatwa konserwacja.

 

Largo - zaparzacz do herbaty od Hario

Dripper do herbaty wykonany z wysokiej jakości szkła. Można w nim zaparzyć aż 800 ml naparu. Largo możesz też wykorzystać do zaparzenia cascary lub kawy. Parzenie herbaty w Largo jest niezwykle proste:

  • umieść Largo na dzbanku
  • nasyp liście herbaty do szklanej kuli
  • teraz zalej liście herbaty gorącą wodą
  • przykryj Largo pokrywką i zaparz jak lubisz
  • naciśnij przycisk zwalniający napar i ciesz się smakiem swojej herbaty.
Akcesoria do parzenia kawy od Hario nie są jedynie ozdobą każdej kuchni. To też możliwość eksperymentowania, ogrom zabawy, efektowny sposób podania kawy, a ponadto charakteryzuje je stylowa konstrukcja dostępna w różnych kolorach i materiałach oraz łatwa konserwacja.

 

Akcesoria dla baristów od Hario

Hario to nie tylko dripper do przelewowego parzenia kawy lub Largo. Marka ma w swojej ofercie też wiele akcesoriów, które służą do parzenia kawy. Również znajdziesz je w naszym sklepie. Do zalewania kawy będzie doskonały kettle Hario 1,2 l. Do czego będziemy serwować kawę? Najlepsze są do tego serwery i termosy od Hario.

Poznaj Hario bliżej!

Specjalne żłobienia po wewnętrznej stronie drippera zapewniają doskonały przepływ wody. To wspaniała okazja, aby zacząć przygodę z alternatywnymi metodami parzenia kawy!

Hario

Zaparzacz do kawy Hario Drip V60-01 przezroczysty Zaparzacz do kawy Hario Drip V60-01 przezroczysty
Producent: Hario
Cena:

23,00 zł

Cena netto: 18,70 zł

szt.
zobacz więcej
Zaparzacz do kawy Hario Drip V60-02 przezroczysty Zaparzacz do kawy Hario Drip V60-02 przezroczysty
Producent: Hario
Cena:

30,90 zł

Cena netto: 25,12 zł

zobacz więcej
Hario Craft - zestaw: Drip V60-02 przezroczysty, serwer + filtry Hario Craft - zestaw: Drip V60-02 przezroczysty, serwer + filtry
Producent: Hario
Cena:

87,00 zł

Cena netto: 70,73 zł

szt.
zobacz więcej
Hario Mini Mill Slim Plus - młynek ręczny Hario Mini Mill Slim Plus - młynek ręczny
Producent: Hario
Cena:

174,00 zł

Cena netto: 141,46 zł

szt.
zobacz więcej
Zaparzacz do kawy Hario Drip V60-03 przezroczysty Zaparzacz do kawy Hario Drip V60-03 przezroczysty
Producent: Hario
Cena:

38,90 zł

Cena netto: 31,63 zł

szt.
zobacz więcej
Hario Buono Kettle - 1,2l Hario Buono Kettle - 1,2l
Producent: Hario
Cena:

205,00 zł

Cena netto: 166,67 zł

szt.
zobacz więcej
Hario Largo Tea Dripper - Zaparzacz do herbaty Hario Largo Tea Dripper - Zaparzacz do herbaty
Producent: Hario
Cena:

189,00 zł

Cena netto: 153,66 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Hario 100 sztuk - do dripa V60-01 Filtry papierowe Hario 100 sztuk - do dripa V60-01
Producent: Hario
Cena:

32,00 zł

Cena netto: 26,02 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Hario 100 sztuk - do dripa V60-02 Filtry papierowe Hario 100 sztuk - do dripa V60-02
Producent: Hario
Cena:

30,00 zł

Cena netto: 24,39 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Hario 100 sztuk - do dripa V60-03 Filtry papierowe Hario 100 sztuk - do dripa V60-03
Producent: Hario
Cena:

35,01 zł

Cena netto: 28,46 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Hario 40 sztuk - do dripa V60-01 Filtry papierowe Hario 40 sztuk - do dripa V60-01
Producent: Hario
Cena:

15,01 zł

Cena netto: 12,20 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Hario 40 sztuk - do dripa V60-02 Filtry papierowe Hario 40 sztuk - do dripa V60-02
Producent: Hario
Cena:

15,01 zł

Cena netto: 12,20 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Misarashi Hario 100 sztuk - do dripa V60-02 Filtry papierowe Misarashi Hario 100 sztuk - do dripa V60-02
Producent: Hario
Cena:

29,00 zł

Cena netto: 23,58 zł

szt.
zobacz więcej
Filtry papierowe Syphon Syfon 100 sztuk Filtry papierowe Syphon Syfon 100 sztuk
Producent: Hario
Cena:

27,00 zł

Cena netto: 21,95 zł

zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl