Kawa z Salwadoru

Mapa Salwadoru

Salwador to najmniejszy pod względem powierzchni kraj Ameryki Środkowej, ale najbardziej zaludniony i bardzo górzysty. Przez kraj przebiegają dwa pasma górskie: Cadena Costero i Sierra Madre. Powierzchnię Salwadoru pokrywa aż 61 wulkanów, z czego część to wulkany niewygasłe.

Panuje klimat podzwrotnikowy, więc średnia temperatura to 24°C przy ocenie, a w górach, gdzie rośnie kawa, temperatury wahają się od 12°C do 23°C, zdarzają się lata, gdy temperatury spadają blisko 0°C. Najchłodniejszym miesiącem jest zazwyczaj listopad. Kraj posiada dwie pory roku - suchą i deszczową. Im wyżej jesteśmy, tym klimat jest ostrzejszy, a różnice między dniem a nocą stają się jeszcze bardziej wyraźne. El Salvador sąsiaduje z Gwatemalą i Hondurasem, a jego zachodnie brzegi obmywają wody Oceanu Spokojnego.

Jak każdy kraj leżący na kontynencie amerykańskim, na początku był pod wpływami ludności indiańskiej, Majów i później Tolteków. I jak do każdego kraju i do Salwadoru dotarli konkwistadorzy (w 1524 roku) i zburzyli panujący ład, w natywnej ludności co jakiś czas budziły się ambicje niepodległościowe i wybuchały powstania, które były tłumione, jak w 1810 roku. Od 1983 roku El Salvador jest Republiką demokratyczną, posiada swoją konstytucję, prezydenta i jednoizbowy parlament.

Gospodarka kraju oparta jest głównie na rolnictwie i przemyśle. Z upraw pozyskuje się głównie kawę, orzechy nerkowca, orzechy kokosowe, sezam, trzcinę cukrową, kukurydzę i ryż. Przemysł to przede wszystkim włókiennictwo oraz produkcja elektroniki, głównie kondensatorów.

Kawa jest uprawiana głównie w regionach Chalatenango, Apaneca, Santa Ana oraz w Metapan, Tecapa-Chinameca, Cacahuatique, Chichontepec, El Balsamo-Quetzaltepec i Apaneca Liamatepec.

Zbiory kawy zazwyczaj trwają od października do marca, do Europy świeże kawy docierają w lipcu.

Kawa z Salwadoru

Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 68,00 zł (netto: 55,28 zł )
zobacz więcej

Delikatny smak kawy z Salwadoru jest uzyskiwany dzięki temu, że jasno palimy ziarna. Kawa Salwador to dbałość o szczegóły. Nie używamy metody "omniroast" (uniwersalnego stopnia palenia kawy), lecz wszystkie nasze kawy to single origin. Naszym celem jest oferowanie kawy, która zachowała charakter regionu, z którego pochodzi. Czyste górskie powietrze oraz idealna temperatura w plantacjach usytuowanych w Altotepec, Tecapa-Chinameca, Apaneca-Ilamatepec, Chalatenango, San Antonio, oraz z innych regionów tworzą związek, który jest znany na całym świecie. Ze względu na położenie plantacji, możliwe są wyłącznie zbiory ręczne. Wysokość upraw wiąże się także z ceną. Zazwyczaj cena idzie w parze z wysokością na jakiej znajduje się plantacja. Kawa Salwador to wysoka jakość dzięki żyznej glebie bogatej w składniki mineralne prosto z wulkanów. Dzięki temu, że owoce kawy zbierane są ręcznie, możliwa jest ich staranna selekcja. Nasza palarnia kawy nie aromatyzuje swoich produktów ani nie dodaje do nich żadnych ulepszaczy. Jest ona naturalnie aromatyczna oraz pełna bogatego smaku.

 

Kawa Salwador - delikatny smak idealny do alternatywnych metod parzenia

Jasno palone kawy z Salwadoru idealnie nadają się do alternatywnych metoda przenia kawy. Kawa ziarnista z tego regionu ma średnią kwasowość. Długo dojrzewające owoce dają organiczne ziarna, w których dominuje nuta karmelu wraz z nutami czekolady. Posmak kakao oraz aromat miodowo-jagodowy sprawia, że nasza jasno palona kawa z Salwadoru jest chętnie wybierana przez naszych klientów. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości gatunek kawy z Salwadoru o średniej lub niskiej kwasowości, która perfekcyjnie nadaje się do zaparzenia alternatywnymi metodami takimi jak drip, czy aeropress.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl