Mapa Salwadoru

Salwador to najmniejszy pod względem powierzchni kraj Ameryki Środkowej, ale najbardziej zaludniony i bardzo górzysty. Przez kraj przebiegają dwa pasma górskie: Cadena Costero i Sierra Madre. Powierzchnię Salwadoru pokrywa aż 61 wulkanów, z czego część to wulkany niewygasłe.

Panuje klimat podzwrotnikowy, więc średnia temperatura to 24°C przy ocenie, a w górach, gdzie rośnie kawa, temperatury wahają się od 12°C do 23°C, zdarzają się lata, gdy temperatury spadają blisko 0°C. Najchłodniejszym miesiącem jest zazwyczaj listopad. Kraj posiada dwie pory roku - suchą i deszczową. Im wyżej jesteśmy, tym klimat jest ostrzejszy, a różnice między dniem a nocą stają się jeszcze bardziej wyraźne. El Salvador sąsiaduje z Gwatemalą i Hondurasem, a jego zachodnie brzegi obmywają wody Oceanu Spokojnego.

Jak każdy kraj leżący na kontynencie amerykańskim, na początku był pod wpływami ludności indiańskiej, Majów i później Tolteków. I jak do każdego kraju i do Salwadoru dotarli konkwistadorzy (w 1524 roku) i zburzyli panujący ład, w natywnej ludności co jakiś czas budziły się ambicje niepodległościowe i wybuchały powstania, które były tłumione, jak w 1810 roku. Od 1983 roku El Salvador jest Republiką demokratyczną, posiada swoją konstytucję, prezydenta i jednoizbowy parlament.

Gospodarka kraju oparta jest głównie na rolnictwie i przemyśle. Z upraw pozyskuje się głównie kawę, orzechy nerkowca, orzechy kokosowe, sezam, trzcinę cukrową, kukurydzę i ryż. Przemysł to przede wszystkim włókiennictwo oraz produkcja elektroniki, głównie kondensatorów.

Kawa jest uprawiana głównie w regionach Chalatenango, Apaneca, Santa Ana oraz w Metapan, Tecapa-Chinameca, Cacahuatique, Chichontepec, El Balsamo-Quetzaltepec i Apaneca Liamatepec.

Zbiory kawy zazwyczaj trwają od października do marca, do Europy świeże kawy docierają w lipcu.

Kawa z Salwadoru

Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw Kawa Roastains Giant Head - Salwador do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 68,00 zł (netto: 55,28 zł )
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl