Powered by Smartsupp
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

zaparzacz czy kawiarka?Jak więc działa kawiarka? Bardzo prosto. Podgrzewana w zbiorniku woda pod ciśnieniem przepływa przez sito, gdzie umieszczone są zmielone ziarna, a następnie trafia do komory, z której można przelać ją do filiżanek. Przygotowywanie naparu z makinetki trwa zaledwie kilka minut. Dowiedz się z tekstu poniżej jaką kawiarkę wybrać, jaka wielkość będzie optymalna, jak o nią dbać i jak jest zbudowana!

Kawiarki do parzenia kawy

Bialetti kawiarka Moka Induction 2tz Bialetti kawiarka Moka Induction 2tz
Producent: Bialetti
Cena:

202,00 zł

Cena netto: 164,23 zł

szt.
zobacz więcej
Kawiarka Bialetti Venus 10TZ Kawiarka Bialetti Venus 10TZ
Producent: Bialetti
Cena:

309,90 zł

Cena netto: 251,95 zł

szt.
zobacz więcej
Kawiarka Bialetti Venus 4TZ Kawiarka Bialetti Venus 4TZ
Producent: Bialetti
Cena:

158,01 zł

Cena netto: 128,46 zł

szt.
zobacz więcej
Kawiarka Bialetti Venus 6TZ Kawiarka Bialetti Venus 6TZ
Producent: Bialetti
Cena:

190,00 zł

Cena netto: 154,47 zł

szt.
zobacz więcej
Uszczelka + sitko do kawiarek stalowych Bialetti 6TZ Uszczelka + sitko do kawiarek stalowych Bialetti 6TZ
Producent: Bialetti
Cena:

22,00 zł

Cena netto: 17,89 zł

szt.
zobacz więcej
Bialetti kawiarka Moka Induction 4tz Bialetti kawiarka Moka Induction 4tz
Producent: Bialetti
Cena:

222,00 zł

Cena netto: 180,49 zł

zobacz więcej
Kawiarka Bialetti Moka Express 6tz Kawiarka Bialetti Moka Express 6tz
Producent: Bialetti
Cena:

169,00 zł

Cena netto: 137,40 zł

zobacz więcej
Kawiarka Bialetti Venus 2TZ Kawiarka Bialetti Venus 2TZ
Producent: Bialetti
Cena:

134,00 zł

Cena netto: 108,94 zł

zobacz więcej
Uszczelka + sitko do kawiarek stalowych Bialetti 4TZ Uszczelka + sitko do kawiarek stalowych Bialetti 4TZ
Producent: Bialetti
Cena:

21,00 zł

Cena netto: 17,07 zł

zobacz więcej

 

Jak zbudowana jest kawiarka?

Aby zrozumieć działanie jej, należy wiedzieć, z jakich elementów się ona składa. Każde urządzenie zbudowane jest tak samo, a składają się na nie...

 

Pojemnik na wodę

Znajduje się w dolnej części kawiarki. Każda kawiarka powinna posiadać sprawny zawór bezpieczeństwa, który w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej 1,5 atmosfery zaworek bezpieczeństwa wypuści powietrze i nie dopuści, aby kawiarka eksplodowała podczas parzenia kawy.

Sito

Sitka na zmieloną kawę, które dzięki budowie lejka umożliwiają parzenie ziaren, pobierając gorącą wodę z dna dolnej komory.

Pokrywka

Która zabezpiecza nas przed ewentualnym ochlapaniem oraz przed zbędnym wychłodzeniem naparu. Niektóre kawiarki są wyposażone w okienko, aby móc obserwować zaparzanie kawy bez jej otwierania.

Moka ma wiele przepisów z całego świata

 

Uchwyt

Który często jest wykonany z materiału izolującego ciepło, należy zwracać uwagę, aby go nie przypalić nad zbyt dużym ogniem.

Uszczelka

Uszczelka, powinna być zawsze czysta i dobrej jakości, aby nie wpływać negatywnie na zaparzanie i nie oddawać do naparu żadnego zapachu. W przypadku kawiarki Bialetti, najlepiej zaopatrzyć się w się w dedykowane uszczelki od producenta, które znajdziesz w naszym sklepie.

Sitko górne

Sito górne, zazwyczaj jest zamontowane za pomocą uszczelki, do górnego pojemnika na napar. Po skręceniu kawiarki, kawa zostaje zamknięta w komorze z sitka z lejkiem, uszczelki i górnego sitka. Dzięki temu proces ekstrakcji zachodzi w dolnej części kawiarki. Sitko górne zatrzymuje drobinki kawy, aby nie przedostawały się do górnej części kawiarki.

Pojemnik na gotowy napar

Komora górna składa się z: komina, z którego wypływa napar, pokrywki dzięki której napar nie ochlapie Ciebie i całej Twojej kuchni oraz wygodnej wylewki. Cała komora to pojemnik na gotowy napar. Komin ogranicza przedostawanie się przeparzonego ekstraktu do górnego zbiornika, gdy kończy się woda z dolnego zbiorniczka, abyś mógł zaparzyć kawę jeszcze lepiej.

kawiarka elektryczna również jest doskonałym wyborem do każdej kuchni

 

Jak używać kawiarki – parzenie kawy

Warto wiedzieć, że doskonała moka zależy od prawidłowego podgrzewanie kawiarki. Można to zrobić na dowolnej kuchence, ale trzeba zwrócić uwagę, aby podgrzewana była jedynie podstawa kawiarki, najlepiej bardzo małym ogniem lub mocą.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiedź na pytanie: jak powinna być zmielona kawa do kawiarki? Jeśli chcesz cieszyć się intensywnym smakiem kawy z kawiarki, powinieneś zmielić kawę średnio-drobno. Ziarna powinny być zmielone grubiej niż te stosowane w ekspresie ciśnieniowym, ale drobniej niż kawa przeznaczona do ekspresu przelewowego. Przy zmieleniu zbyt drobno, sitka kawiarek mogą się zatykać. Zbyt duże drobinki sprawą zaś, że kawa w kawiarce będzie wodnista i a jej smak praktycznie niewyczuwalny.

Przygotowanie pysznej kawy w kawiarce - moka

Aromatyczna kawa z kawiarek Bialetti Moka Express lub Bialetti Venus? O przygotowywaniu doskonałej kawy z kawiarki przygotowaliśmy artykuł! Przeczytaj go aby stać się prawdziwym mistrzem, poznaj cały proces parzenia kawy w kawiarce i sprawdź jak zrobić niemalże espresso z kawiarki! (link blog)

Gładkie ścianki oraz stopień zmielenia wpływają na nuty smakowe podczas zaparzania kawy

 

Skąd wzięła się kawiarka?

Mały Pan z wąsami — to podobizna Alfonso Bialetto, Włocha, twórcy Bialetti, który założył swoją firmę w 1919 roku i z początku produkował aluminiowe przedmioty. Pierwowzór kafeterki powstał w 1933 roku, zaprojektował go Luigi De Ponti. Projekt powstał z myślą o możliwości zaparzenia kawy espresso w warunkach domowych, która będzie posiadała wyrazisty smak i wspaniały aromat jak te, podawane w kawiarni. Nazwa „makinetka” pochodzi od włoskiego określenie „machinetta del caffe”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „ciśnieniowy zaparzacz do kawy”. Pierwszą wersją była kawiarka aluminiowa, niezwykle charakterystyczna – srebrna, oparta na prostym kształcie ośmioboku: Bialetti Moka Express. Do dziś firma Bialetti tworzy swoje mokki na bazie pierwszego modelu, a dzięki temu jest rozpoznawalna na całym świecie. Co ciekawe, nadal możesz kupić pierwszy wzór i cieszyć się tym ponadczasowym urządzeniem latami.

Moka – filiżanka pełna rewolucji

Tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej, bez jakiejkolwiek reklamy, Alfonso Bialetti sprzedał pierwsze kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy. W późniejszym okresie po wojnie do interesu przyłączył się jego syn - Renato Bialetto, który marzył o tym, aby rozpropagować fenomen kawiarki na świecie. To właśnie on zaczął od zaprojektowania logo, które w lekko zmienionej formie znasz. Przedstawia ono jego ojca z wyciągniętą do góry dłonią oraz uniesionym palcem w geście, który Alfonso używał wiele lat we włoskich kawiarniach “un caffe per favore”. Dzięki zaplanowanym oraz wprowadzonych przez Renato działaniom marketingowych, o fenomenie Bialetti dowiedzieli się nie tylko włosi, a cały świat. Dziś każdy może cieszyć się z przygotowania espresso, które będzie miało intensywny smak i napełniało pomieszczenie wspaniałym aromatem.

Do spieniania mleka do cappuccino potrzebna jest jedynie filiżanka oraz dzbanek.

 

Kawiarki do kawy – jak o nie dbać?

Abyś mógł się parzyć dobrą kawę, doskonałą alternatywę dla espresso we własnym domu musisz odpowiednio zadbać o swoją kawiarkę. Po każdym użyciu, kawiarka wymaga dokładnego czyszczenia. Po jej ostygnięciu należy rozkręcić dolną komorę i przepłukać wodą, aby nie zostały tam żadne drobiny kawy. Należy zwrócić uwagę na uszczelkę oraz sitko, które powinno być wyjęte oraz umyte wodą z płynem. Górną komorę na kawę trzeba dokładnie wyczyścić gąbką i płynem, a komin od wewnątrz można przetrzeć wyciorem lub ściereczką. Każdy element przed skręceniem musi być dokładnie umyty i wysuszony!

 

Twoja pierwsza kawiarka do kawy - jak wybrać?

Przygotowaliśmy w naszym sklepie ciekawy wybór zaparzaczy. Najlepsza kawiarka, to taka, która będzie odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb!

Jaki rozmiar kawiarki Bialetti wybrać?

Dobierz odpowiednią pojemność kawiarki do ilości filiżanek espresso, które chciałbyś wypić. Doskonałą propozycją dobrania rozmiaru jest:

  • ile osób w Twoim domowym zaciszu pije kawę?
  • ile filiżanek espresso będziesz przygotowywał jednorazowo?

Włoska kawiarka Bialetti Venus dostępna jest w na naszej stronie w rozmiarach: 2TZ, 4TZ, 6TZ i 10TZ. Te liczby oznaczają jej pojemność, czyli ilość filiżanek, które otrzymasz podczas jednorazowego zaparzania kawy.

  • Tylko Ty pijasz espresso? Wybierz 2TZ na dwie filiżanki.
  • 4 filiżanki espresso dla Ciebie to żaden problem, a może chcesz się podzielić z drugą osobą – 4TZ to odpowiedni wybór. Lubisz zaprosić gości?
  • Sięgnij po 6TZ, aby napełnić 6 filiżanki dla wszystkich lub upić się kawą.
  • Rodzinka? A może para o wyjątkowych potrzebach spożywania kofeiny? 10TZ na 10 filiżanek da Wam kopa na cały dzień.
kawiarka elektryczna - pojemność oznaczona jest ilością filiżanek

 

Jaka kawiarka na indukcję?

Na płytach indukcyjnych nie każdy zaparzacz może być używany. To wyzwanie, któremu sprosta na płycie indukcyjnej Bialetti Venus – 4TZ, 6TZ, 10TZ. Bialetti Venus 2TZ oraz Bialetti Moka Express z aluminium to kawiarka przeznaczona jedynie do używania na kuchence gazowej.

Lepiej kupić kawiarkę aluminiową czy ze stali nierdzewnej?

Kawiarka z aluminium, czyli Moka Express jest zdecydowanie lżejsza. Szczególnie polecamy Ci ją jeśli chciałbyś zabrać ją w podróż lub na piknik! To nie wszystko! Kawiarka z aluminium działa na palniku kuchenki gazowej z wyjątkiem płyt indukcyjnych. W kawiarkach tego typu można szybciej zaparzyć napar, dzięki lepszemu przewodnictwu ciepła przez aluminium. Absolutnie nie wolno myć aluminiowych kawiarek w zmywarce – może to być niebezpieczne dla zdrowia i skutecznie zepsuć smak kawy! Kawiarka Bialetti Venus ze stali nierdzewnej jest odporniejsza na korozję, w przeciwieństwie do aluminium. Stal nierdzewna to również wytrzymalszy materiał, co ma przełożenie na cenę. Podobnie jak aluminiowe, kawiarki stalowe nie może być myta w zmywarce.

ekspres ma miejsce na filiżanki, ale kawiarka jest łatwiejsza w zaparzeniu

 

Jakie kawy wybrać do parzenia w kawiarkach?

Uważamy, że uniwersalność wypału kawy nie istnieje. Każde ziarno, do każdej metody zaparzania jest przez nas inaczej palone. Chcemy żeby każda kawa w Twojej filiżance zachowała swój niezależny charakter. Znajdziesz u nas takie, które polecamy do espresso – czyli ziarna odpowiednie do ekspresu ciśnieniowego ale też takiej metody jak kawiarka! Interesuje Cię niższa cena akcesoriów? To Twoje pierwsze zakupy u nas czy już kolejne? Wiesz, że mamy newsletter, który wysyłamy co miesiąc ze zniżką 16% na kawy? A czy wiesz, że pierwsza zniżka z newslettera to aż 15% na wszystko? Zapisz się do newslettera!

[product category_id="17" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl