Powered by Smartsupp
Opcje przeglądania

Kawa z Indii

 Zestaw próbek wszystkich kaw do espresso od Roastains Zestaw próbek wszystkich kaw do espresso od Roastains
Cena:

173,02 zł

Cena regularna: 208,00 zł

Najniższa cena: 170,56 zł

Cena netto: 140,67 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
 Indie Rising Star - kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek Indie Rising Star - kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek
Producent: Roastains
Cena:

54,00 zł

Cena netto: 43,90 zł

zobacz więcej
Zestaw próbek wszystkich kaw do alternatyw od Roastains Zestaw próbek wszystkich kaw do alternatyw od Roastains
Cena:

198,00 zł

Cena netto: 160,98 zł

zobacz więcej

Przekonaj się jak uprawiana jest kawa w Indiach!

Chociaż Indie są zazwyczaj postrzegane jako kraj uprawy i picia herbaty, produkcja kawy w tym kraju w rzeczywistości jest starsza niż uprawa herbaty. Zapisy wskazują, że ziarna po raz pierwszy pojawiła się w Indiach w XVII wieku, podczas gdy herbata pojawiła się dopiero ponad 200 lat później, w 1839 roku. Tym, co łączy te dwa napoje, jest jednak to, że Brytyjczycy byli spragnieni tańszej herbaty i kawy.

”Kawy z Indii to nie tylko indyjska Robusta India Cherry AA, czy Malabar AA! Plantacje kawowca w stanie Tami Nadu są warte spróbowania.

 

Kawa z Indii — jak smakuje?

Kawa indyjska to wyjątkowy produkt – potrafi być subtelna, a zarazem pobudzająca w smaku. Kawy indyjskie zazwyczaj są łagodne i charakteryzują się niską kwasowością. Ich smak jest pełny i deserowy. Szczególnie docenią ją osoby, które preferują niską kwasowość, a nawet jej brak w kawie.

”robusta to też indyjska kawa np. robusta india cherry aa.

 

Kawa indyjska – historia i uprawa

Często mówi się, że indyjski hodowca kawy wkłada swoje życie w plony. Czy można się zatem dziwić, że Indie od ponad stu pięćdziesięciu lat konsekwentnie produkują i eksportują kawę niezwykle różnorodną w wysokiej jakości?

”Arabica plantation to najlepsze kawy indyjskich plantacji z kawą!

 

Historia kawy indyjskiej

Kawa indyjska ma niepowtarzalny, historyczny smak!

Kawa dotarła do tego kraju w XVII wieku w okresie rozkwitu imperium Mogołów. XVII wiek był dla imperium okresem dostatku i ekspansji. Mogołowie byli wówczas odpowiedzialni za prawie jedną czwartą światowej produkcji gospodarczej i przemysłowej. W rzeczywistości ta cudowna ekspansja gospodarcza uczyniła Indie najbogatszym krajem na świecie w 1700 roku.

”Kawy indyjskie to też wspaniała historia.

 

Islam był siłą napędową, która pomogła sprowadzić kawę do Indii. Święty muzułmanin o imieniu Baba Budan udał się do Mekki, świętego miasta muzułmanów. W Mekce, gdzie kawiarnie i sam napój były niezwykle popularne, Baba odkrył rozkosze i zalety kawy. Nie mogąc porzucić tej wielkiej przyjemności, przeciwstawił się dekretom, które zakazały opuszczania Arabii z nasionami kawy, i przemycił siedem ziaren kawy z powrotem do Indii. Następnie zasiał nasiona na wzgórzach Chandragiri w Karnatace.

Uprawa kawy została podjęta na poważnie w XVIII wieku przez brytyjskich przedsiębiorców. Na przełomie XIX i XX wieku, Indie były uznanym producentem uprawy kawy komercyjnej. Ziarna kaw indyjskich były eksportowane do Europy przez Londyn. Na początku lat czterdziestych XX wieku, indyjska kawa Arabica – lub kawa "Mysore", jak ją wówczas nazywano, umocniła swoją pozycję na rynku europejskim i miała własną markę. Niestety, II Wojna Światowa i utrata rynku europejskiego w tej fazie spowodowały, że unikalny branding kawy "Mysore" zniknął ze świadomości kupujących.

Najlepsze kawy na świecie to espresso (kawa z indii). Jest w niej wiele smaków pieprzu, goździków, orzechów, cynamonu, czekolady i kardamonu.

 

Indyjska kawa dziś – uprawa kawy

Od 70 do 99% całej kawy w Indiach uprawia się na działkach o powierzchni mniejszej niż 10 hektarów. Większość produkcji nadal koncentruje się na tradycyjnych regionach uprawy w Karnataka, Kerala i Tamil Nadu na południu. Jeszcze na przełomie lat 2014/2015 90% kawy produkowanej w Indiach nadal pochodziło z tych trzech stanów.

Obecnie około 30% produkcji kawy jest konsumowane wewnętrznie. Pozostałe 70% jest przygotowane na eksport.

Jakie jest espresso z kaw indyjskich? W smaku jest czekolada. Kawa ma dużo kofeiny i aromatu pomarańczy. Jest delikatna, idealna do degustacji!

 

Region uprawny kawy z indii

Kawowe plantacje powoli rozprzestrzenia się na obszarach północnych kraju. Kawa jest coraz częściej uprawiana w Andra Pradesh i Odisha na Wschodnich Ghatach oraz w północno-wschodnich stanach „Seven Sister” w Assam, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Tripura, Nagaland i Arunachal Pradesh.

Brakuje Ci indyjskiej kawy, naparu o smaku pieprzu z dużą ilością kofeiny? Serdecznie zapraszamy do wyboru kawy indii arabica o niskiej kwasowości.

 

Wysokość upraw kawy

Plantacje kawy znajdują się zazwyczaj na wysokości od 700 do 1200 metrów nad poziomem morza. Większość krzewów kawowca uprawiana jest w cieniu innych drzew. Indyjscy plantatorzy chętnie stosują bioróżnorodność na swoich plantacjach. Obok kawy można często spotkać uprawy strączków, przypraw – takich jak wanilia, pieprz, czy owocowe drzewa, często pomarańczy.

Indie znajdują się w Azji. Nasza palarnia kawy nie wybiera robusty. Tylko wyselekcjonowanie ziaren arabica daje niezwykły aromat i pełnię jej smaku. Zaparz ją we french press!

 

Popularne Obróbki ziaren kawy indii

Po zbiorach, które najczęściej wykonywane są ręcznie przez członków rodziny lub wynajętych robotników, wiśnie kawowe są zwykle obrabiane metodą suchą lub mytą. Większość gospodarstw suszy kawę na betonowych tarasach, ale też popularne jest używanie "afrykańskich łóżek", czyli stołów do suszenia kawy.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o obróbce mokrej lub naturalnej, czyli suchej, napisaliśmy dwa, obszerne artykuły na naszym blogu, w których wyjaśniamy na czym polegają te procesy.

Czy pić kawę w Indiach? Indie możesz mieć w swoim domu! Kup ziarna kawy w Indiach tamil nadu

 

Odmiany botaniczne

Kent

Kents to wczesna odmiana kawy arabica, wyselekcjonowana przez angielskiego plantatora o tej samej nazwie w latach dwudziestych XX wieku. Odmiana ta cieszyła się popularnością wśród społeczności sadowniczej do lat 40. XX wieku, ponieważ była mniej podatna na rdzę. Dziś uprawia się ją na kilku obszarach, ale nadal słynie z wyjątkowej jakości filiżanek.

Nasza palarnia kawy proponuje kawę każdej obróbki ziaren – spróbuj kawy z Indii!

 

S.795

Jest to zdecydowanie najpopularniejsza odmiana kawy arabica wydana w latach 40-tych z wysokimi plonami, pogrubioną fasolą, doskonałą jakością i względną tolerancją na rdzę liści. Wybór ten został opracowany przy użyciu „Kents”, znanej z wysokiej jakości. Nawet dzisiaj S.795 jest ulubieńcem plantatorów i jest szeroko uprawianą odmianą Arabiki. S.795 ma zbalansowaną filiżankę z subtelnymi nutami smakowymi Mocca.

 

Nasza palarnia kawy nie ma malabar aa jednak możesz delektować się świetną kawą, która ma przyjemną kwasowość!

 

Cauvery

Popularnie znany jako Catimor, Cauvery jest potomkiem krzyżówki „Caturra” i „Hybrido-de-Timor”. Caturra to naturalny mutant słynnej odmiany Bourbon. W ten sposób Cauvery odziedziczył wysokie plonowanie i najwyższą jakość cech Caturry oraz odporność „Hybrido-de-Timor”.

Kwasowość w kawie wcale nie jest zła! Dodaje niezwykłego aromatu kawie, doceniamy ją jako palarnia kawy!

Selection 9

Jest pochodną krzyżówki Arabiki, „Tafarikela” i „Hybrido-de-Timor”. Sln.9 odziedziczył wszystkie cechy najwyższej jakości Tafarikeli. Odmiana ta zdobyła nagrodę Fine Cup dla najlepszej Arabiki w konkursie „Flavour of India – Cupping Competition 2002” organizowanym przez Coffee Board of India.

Brak produktu na naszej stronie? Nie martw się, palarnia kawy wkrótce go uzupełni!

 

Metoda Monsunowa

Indie są szczególnie znane z Monsoon Malabar, wyjątkowej kawy, która była niezwykle popularna w Europie od XVIII do początku XX wieku. Smaki kaw Monsoon Malabar były początkowo niezamierzonym efektem ubocznym transportu zielonych ziaren kawy do Europy.

Przed pojawieniem się nowoczesnych technologii podróż z Indii do Europy trwała około 6 miesięcy. Kawa, która znajdowała się w kadłubie statku, pochłaniała wilgoć z morza i wilgotnych wiatrów, co powodowało, że ziarna pęczniały do większych rozmiarów i przybierały blado-brązowy kolor. Smak kawy stał się gładszy, bardziej miękki i pełniejszy.

Kawa Monsoon Malabar była efektem podróży z Indii do Europy. Od powstania linii dostaw kawy do początku lub połowy XX wieku, cała indyjska kawa spożywana w Europie to Monsoon Malabar. Nie było innego opłacalnego sposobu na sprowadzenie kawy do Europy z Indii. Ze względu na swoją wszechobecność, kawy te były zwykle sprzedawane jako „Mysore”, znana nazwa w Wielkiej Brytanii, która w tamtym czasie była kojarzona z Indiami.

Monsoon Malabar otrzymał swoją obecną nazwę dopiero wtedy, gdy technologia wysyłki zaawansowana i pozwalająca na kontrolę wilgoci w łuskach była wciąż tak pożądana, że producenci wymyślili sposób na odtworzenie warunków tej konkretnej kawy za pomocą specjalnych ustawień. Proces monsunowania to nic innego, jak niezbędna wilgotność powietrza w porze monsunowej. Stąd nazwa: Monsoom(ed) Malabar.

robusta to jedna z kaw o niskiej kwasowości, jednak wystarczy docenić kawy odmiany arabica z Indii, które mają wyjątkowy aromat . Sprawdź jak smakuje napar indyjskiej kawy!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl