Powered by Smartsupp
Opcje przeglądania

Mapa Rwandy - kraju, który słynie z produkcji kawy!

Kawa uprawiana jest na różnych obszarach Rwandy na zróżnicowanej wysokości względnej. Dzięki temu smak, którym się odznacza, może przybierać różne nuty charakterystycznej goryczki. Najpopularniejsze plantacje Rwandy to Kivu, Muhazi, oraz Kizi. Nasza palarnia kawy wypala nasiona, nadając wyjątkowego smaku, w zależności od regionu, z którego wywodzą się ziarna.

Kawa Rwanda

 Zestaw próbek wszystkich kaw do espresso od Roastains Zestaw próbek wszystkich kaw do espresso od Roastains
Cena:

173,02 zł

Cena regularna: 208,00 zł

Najniższa cena: 170,56 zł

Cena netto: 140,67 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Rwanda Rocking Chair – kawa do alternatyw Rwanda Rocking Chair – kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena:

52,00 zł

Cena netto: 42,28 zł

zobacz więcej
Rwanda Summer Dreams – kawa do alternatyw Rwanda Summer Dreams – kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena:

90,00 zł

Cena netto: 73,17 zł

zobacz więcej
Zestaw próbek wszystkich kaw do alternatyw od Roastains Zestaw próbek wszystkich kaw do alternatyw od Roastains
Cena:

198,00 zł

Cena netto: 160,98 zł

zobacz więcej

 

Najlepsze kawy świata - region Rwanda

Republika Rwandy, kiedyś zwana Ruandą, leży w środkowowschodniej Afryce, zaraz pod równikiem. Jest to jedno z najmniejszych państw afrykańskich, które graniczy z Tanzanią, Ugandą, Burundi i Demokratyczną Republiką Konga. Z racji ulokowania w środkowej części kontynentu nie posiada dostępu do oceanu.

W Rwandzie obowiązują aż trzy języki urzędowe: rwanda, angielski i francuski. Walutą jest Frank Rwandyjski (RWF) i jedną złotówkę (1 PLN) można wymienić na 220 franków.

Region Rwanda - najlepsze kawy świata

W Rwandzie kawę uprawia się niemal na terytorium całego kraju, z nielicznymi wyjątkami, jak tereny północno-wschodnie. Najbardziej znane regiony z upraw kawy to Gakenke, Nyamagabe i Huye. Kraj zajmuje dopiero 30. miejsce na świecie pod względem ilości produkowanej kawy, z produkcją około 18000 ton. Najczęściej spotykanym rodzajem kawy jest Arabica w szlachetnej odmianie bourbon.

Krótka Historia Rwandy

Rwanda to niewielki kraj posiadający bardzo smutną historię. W 1994 roku ekstremiści z plemion Hutu zamordowali w 100 dni blisko milion osób z plemienia Tutsi. To całkowicie zmienią strukturę etniczną tego kraju, obecnie 82% ludności stanowią potomkowie Hutu a Tutsi, to zaledwie 9,6%, zaś ludność rdzenna - Pigmeje TWA to tylko 1,8% ludności.

Rwanda jak większość krajów afrykańskich ma historię kolonialną, oprócz Belgów, tym rejonem rządzili także Niemcy. Europejczycy kładli nacisk na chrystianizację regionów im podległych, w jej wyniku ponad 93% mieszkańców Rwandy to wyznawcy Chrystusa, w różnych odłamach.

Kraj posiada konstytucję uchwaloną w 2003 roku, ustalone są prawa odnośnie do głowy państwa i rządu, jak i ich kadencji. Prezydent wybierany jest w wyborach powszechnych na 7 lat, a dwuizbowy parlament składający się z senatu (na 8 lat) i izby deputowanych na 5 lat.

dojrzewająca w słońcu Kawa Rwanda - Arabica

Kawa Rwanda - Arabica

Sprowadzane z Rwandy ziarna kawy Arabici w odmianie Bourbon są obiektem pożądania importerów. Wiele przyznanych nagród świadczy o ich jakości. Nie zawsze jednak kawa z Rwandy cieszyła się nienaganną opinią. Zyskała ona w oczach konsumentów dopiero gdy rząd wywarł naciski na plantatorów, aby dopasowali sposób uprawy celem osiągnięcia wyższej jakości produktów.

Kawa świeżo palona prosto z Rwandy

Nasza palarnia kawy oferuje ziarna produkowane w środkowowschodniej Afryce. Kawa Arabica z wyczuwalną nutą orzechów i karmelu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl