Powered by Smartsupp
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kawa z Papui-Nowej Gwinei

Papua-Nowa Gwinea to kraj leżący na północnym wschodzie Oceanii. Jest drugim (po Australii) co do wielkości państwem w tym regionie. Leży w Melanezji i stanowi obszar o wyjątkowych warunkach klimatycznych i geograficznych, które sprzyjają temu, że kawa z Papui-Nowej Gwinei cechuje się niespotykanymi gdzie indziej aromatami. Kraj graniczy z Indonezją, a statusem urzędowym są objęte tam aż trzy języki: angielski, tok pisin (język kreolski na bazie angielskiego) i hiri motu (język kreolski).

 

Kawa z Papui Nowej Gwinei

 Zestaw próbek wszystkich kaw do espresso od Roastains Zestaw próbek wszystkich kaw do espresso od Roastains
Cena:

173,02 zł

Cena regularna: 208,00 zł

Najniższa cena: 170,56 zł

Cena netto: 140,67 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zestaw próbek wszystkich kaw do alternatyw od Roastains Zestaw próbek wszystkich kaw do alternatyw od Roastains
Cena:

198,00 zł

Cena netto: 160,98 zł

zobacz więcej

To państwo, w którym nie brakuje malowniczych krajobrazów – większość terytorium Papui-Nowej Gwinei jest porośnięta przez lasy równikowe (lesistość wynosi tu aż 63%), w dorzeczach rzek dominują sawanny pełne akacji i eukaliptusów, a wzdłuż wybrzeży występują przepiękne rafy koralowe.

Po II wojnie światowej Nowa Gwinea została ogłoszona terytorium powierniczym ONZ, którym administrowała Australia. Państwo to kilka lat później ustanowiło połączenie dwóch części kraju (północnej – Nowej Gwinei Niemieckiej i południowej – Nowej Gwinei Brytyjskiej) w jednolite związkowe terytorium zamorskie. Nadano mu wówczas nazwę Papua-Nowa Gwinea. Kraj uzyskał niepodległość w 1975 roku i w tym samym czasie za jednostkę monetarną przyjął walutę kina, która obecnie jest zbliżona wartością do polskiej złotówki.

Kawa z Papui-Nowej Gwinei wyróżnia się specyficznymi nutami smakowymi, które są rezultatem unikalnych warunków uprawy. Z uwagi na ukształtowanie terenu, plantacje położone niejednokrotnie na górskich polanach, są zlokalizowane na znacznych wysokościach, co sprzyja rozwijaniu się bardziej złożonych smaków i aromatów. To kraj o niezwykle bogatej, różnorodnej i niepowtarzalnej kulturze, a kawa z Papui-Nowej Gwinei nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Być może słysząc „kawa”, Papua-Nowa Gwinea nie jest tym, co nasuwa się na myśl w pierwszej kolejności. Warto jednak docenić lokalne plantacje, bo z uwagi na wyjątkowe tereny uprawne, oferują smaki, które ciężko znaleźć gdzie indziej. Kawa w tym kraju w większości jest produkowana przez niewielkie farmy, często będące rodzinnymi biznesami. Plantatorzy z reguły nie używają żadnych pestycydów, dlatego produkt jest całkowicie naturalny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl