Powered by Smartsupp
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

kawa bezkofeinowa to idealna kawa dla kobiet w ciążyJest wiele powodów, przez które ludzie nie mogą pić kawy, jednak nie oznacza to, że nie możesz się nią wciąż delektować! Kawa bezkofeinowa jest odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które np. są w ciąż, chorują na bezsenność, nadciśnienie, mają problemy z żołądkiem lub przyjmują leki, które może być osłabione lub wzmocnione przez działanie kofeiny. Bezkofeinowa kawa wciąż może być elementem Twojej diety lub ulubionym rytuałem!

Kawa bezkofeinowa

Kawa bezkofeinowa — jak powstaje?

Jest wiele powodów, przez które ludzie nie mogą pić kawy, jednak nie oznacza to, że nie możesz się nią wciąż delektować! Kawa bezkofeinowa jest odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które np. są w ciąż, chorują na bezsenność, nadciśnienie, mają problemy z żołądkiem lub przyjmują leki, które może być osłabione lub wzmocnione przez działanie kofeiny. Bezkofeinowa kawa wciąż może być elementem Twojej diety lub rytuałem, który sprawi Ci przyjemność.

 

Dekofeinizowane zielone ziarna kawy

Istnieje wiele procesów dekofeinizacji kawy – czyli oczyszczania ziarna. Najważniejsze są dla nas produkty wysokiej jakości, dlatego decydujemy się zakup wyselekcjonowanych ziaren, których smak i aromat po obróbce dekofeinizacji oraz wypale nadal będą cieszyć podniebienie – tak jak kawa z kofeiną.

CO2 — metoda dekofeinizacji przy użyciu dwutlenku węgla

Proces oczyszczania kawy z kofeiny z wykorzystaniem dwutlenku węgla (CO2) jest bardzo popularną i bezpieczną metodą. Jak to działa? Sprężony CO2 zachowuje się częściowo jak gaz, a częściowo jak ciecz i ma właściwość selektywnego łączenia się z kofeiną. W najpowszechniej stosowanym procesie CO2 gotowane na parze ziarna są kąpane w sprężonym dwutlenku węgla, a kofeina jest usuwana poprzez filtrowanie na węglu drzewnym, tak jak ma to miejsce w procesie wykorzystującym wyłącznie wodę. Jednak składniki smakowe pozostają w ziarnie przez cały proces, zamiast zostać namoczone, a następnie ponownie dodane, tak jak ma to miejsce zarówno w przypadku Swiss Water.

Dwutlenek węgla jest tą samą wszechobecną i bezdyskusyjnie „naturalną” substancją, którą pochłaniają rośliny i wytwarzają ludzie. W większości wersji metody CO2 składniki smakowe pozostają bezpiecznie w ziarnach przez cały proces, a nie są usuwane i umieszczane ponownie.

Caffe Latte dla kobiety w ciąży? Kawa bezkofeinowa jest bezpieczna. Ciesz się kawą w wersji bezkofeinowej!

 

Jak powstaje kawa bezkofeinowa EA?

Najpierw cukry z trzciny cukrowej są poddawane fermentacji w celu wytworzenia alkoholu etylowego. Następnie, alkohol etylowy miesza się z kwasem octowym. Rezultatem jest octan etylu — związek występujący w owocach i warzywach, który jest najpowszechniejszym estrem. Spotkasz go w piwie i winie oraz jest odpowiedzialny za zachowanie owocowych aromatów.

Kawy i herbaty mogą być pełne szkodliwych substancji

 

Usuwanie skórki

Kawa ziarnista, zielona wysłana jest przez rolników do tego zakładu i przygotowywana do obróbki bezkofeinowej. W tym celu ziarna są gotowane na parze, aby usunąć skórkę. Następnie kawę zwilża się gorącą wodą, aby rozszerzyć i zmiękczyć nasiona, rozpoczynając hydrolizę kofeiny, która wiąże się z solami kwasu chlorogenowego. To jedyny etap, podczas którego używana jest woda.

 

Przepuszczanie octanu etylu

Kolejnym etapem jest wielokrotnie przepuszcza się octan etylu przez kawę, aż co najmniej 99% kofeiny zostanie usunięte. Można śmiało powiedzieć, że ta metoda da nam jedynie śladowe ilości kofeiny. Później, stosuje się parę o niskim ciśnieniu w celu usunięcia octanu etylu.

kawa bezkofeinowa delektuj się smakiem kawy niekoniecznie z działaniem kofeiny!

Suszenie

Na koniec kawa ziarnista jest suszona próżniowo, aż zawartość wilgoci w ziarnie powróci do poziomu wilgoci, na jakim znajdowała się w momencie przybycia do zakładu przetwórczego EA — zwykle między 10 a 12 procent. W wyczyszczonej z kofeiny kawie octanu etylu jest poniżej 30 ppm, czyli mniej niż w bananie.

 

Kofeina — naturalny lek?

Tak i nie! Kofeina zapewnia pobudzenie, poprawia koncentrację, jest polecana sportowcom jak i pracownikom umysłowym czy zmęczonym mamom.

 

Czy można mieć mniej kofeiny w kawie?

Naturalna kawa gatunku Robusta zawiera jej ponad 2%, a Arabica jest łagodniejsza i ma 1,2% kofeiny, więc jest najczęściej wykorzystywana do produkcji kawy bezkofeinowej. Jeśli zależy Ci na tym, aby smak kawy był w 100% niezmieniony sięgnij po kawy odmiany arabica i ciesz się jej smakiem!

 

Spróbuj kawy bezkofeinowej – kofeina w codziennej diecie

Pochodzenie ziaren kawy zawsze ma kluczowe znaczenie. Wybierana przez nas kawa bezkofeinowa posiada pełen pakiet informacji na temat rodzaju obróbki oraz użytych do niej substancji. Jeśli karmisz piersią, jesteś w ciąży, dbasz o swoje zdrowie – przekonaj się do picia kawy bezkofeinowej. Nam zdarza się na "dobranoc" wypić dripa i właśnie, dlatego lubimy pić kofeiny – jest bezpieczna dla organizmu i można po niej słodko spać!

Specjalnie dla kobiet w czasie ciąży i karmiących przygotowaliśmy artykuł. Powstał on na podstawie badań, dlatego jeśli masz wątpliwości, czy, ile kofeiny ma espresso, czekolada, a ile jej znajdziesz napoju gazowanym – artykuł jest właśnie dla Ciebie! Czy filiżanka kawy jest szkodliwa dowiesz się tego na naszym blogu.

Obaliliśmy również mit dotyczący wypłukiwania magnezu przez kofeinę w artykule na naszym blogu.

 

Filiżanki kawy pełne tej najlepszej z Roastains!

W naszym sklepie znajdziesz pełen wybór ziaren kawy bezkofeinowej – zarówno do ekspresów ciśnieniowych jak i alternatyw!

Ziarnista lub zmielona, czy w kapsułkach – parzona w odpowiedniej temperaturze, może być podana z mlekiem.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl