Powered by Smartsupp
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

kawa bezkofeinowa to idealna kawa dla kobiet w ciążyPrawie wszyscy kochają kofeinę, ale nie wszyscy (i nie zawsze) mogą ją spożywać. Picie napojów, które ją zawierają wieczorem, w ciąży lub podczas przyjmowania niektórych leków może być niewskazane. Kawa bezkofeinowa do ekspresu jest odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które nie chcą rezygnować z ulubionego smaku. W tym przypadku można mieć ciastko i je zjeść! Świetna kawa należy się każdemu, nawet jeśli zmaga się z wysokim ciśnieniem, bezsennością, czy innymi problemami zdrowotnymi. W naszej ofercie znajdziesz kawy bezkofeinowe do ekspresów i kawiarek bezpieczne dla każdego!

Kawa bezkofeinowa do ekspresu i kawiarki

Kawa bezkofeinowa do ekspresu - jaka jest nasza historia kawy bezkofeinowej?

Prosta sprawa! Lubimy kawę i chętnie pijemy ją także wieczorem. Właśnie dlatego, szukamy kawy bezkofeinowej, która będzie doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym oraz automatycznym. Zawsze zależy nam na tym, żeby smak pozostał doskonały, co w przypadku wariantów bezkofeinowych wcale nie jest oczywiste. Ale to możliwe! Tak, kawy bezkofeinowe nadal mogą być dobre w smaku! 

 

Myślisz o wydłużeniu godzin pracy kawiarni i wprowadzeniu kawy bezkofeinowej? To świetny pomysł! Oferowanie świetnej kawy bezkofeinowej na pewno przyciągnie do Twojego lokalu nowych gości.

Działanie kofeiny, czyli substancji pobudzającej zależy od tego w jakiej temperaturze wody parzymy obchodzimy się z kawą coffee!

 

Pochodzenie ziaren kawy

Wypalając ziarna do kaw bezkofeinowych, działamy dokładnie tak samo, jak w wypadku tradycyjnych produktów. Jak wygląda to krok po kroku? Zielone ziarna kawy przechowujemy w magazynie, w którym utrzymujemy stałą temperaturę. Dzięki temu surowiec zachowuje swoją świeżość i jakość.

Wypalamy dla Ciebie idealną kawę, o której wiemy wszystko. Dokładnie znamy pochodzenie ziaren, a podczas produkcji kawy bezkofeinowej dobieramy dla niej indywidualny profil palenia, aby wydobyć z niej wszystkie cenne smaki i aromaty.

Arabica czy robusta? Wszystkie nasze kawy bezkofeinowe to w 100% ziarnista arabika!

Poznaj kawę bezkofeinową i jej właściwości: zawiera przeciwutleniacze i jest tam masa cennych substancji.

 

Jaki rodzaj kawy bezkofeinowej znajdziesz w naszym sklepie?

Zazwyczaj dostępny mamy jeden rodzaj kaw w wersji bezkofeinowej. Czego możesz się spodziewać? Z reguły będzie to kawa bezkofeinowa z Kolumbii, ale od czasu do czasu znajdziesz u nas także ziarna z Peru. Oprócz bezkofeinowych kaw do ekspresów możesz znaleźć u nas również te do alternatyw.

W jaki sposób powstaje kawa bezkofeinowa do ekspresu?

Istnieje kilka metod pozbywania się kofeiny. Najważniejsze są dla nas produkty wysokiej jakości, dlatego decydujemy się zakup wyselekcjonowanych ziaren, których smak i aromat po obróbce dekofeinizacji oraz wypale nadal będą cieszyć podniebienie – tak jak kawa z kofeiną.

Arabika w kapsułkach? Polecana przez nas jest ziarnista arabika - łagodniejsza z dobrym smakiem, da delikatne pobudzenie i będzie dobra dla każdego z nadciśnieniem.

 

Oczyszczanie kawy z kofeiny przy użyciu dwutlenku węgla – bez wpływu na smak kawy

Proces oczyszczania z kofeiny z wykorzystaniem dwutlenku węgla (CO2) jest bardzo popularną i bezpieczną metodą. Jak działa? Sprężony CO2 zachowuje się częściowo jak gaz, a częściowo jak ciecz i ma właściwość selektywnego łączenia się z kofeiną. W najpowszechniej stosowanym procesie, gotowane na parze ziarna są kąpane w sprężonym dwutlenku, a następnie kofeina jest usuwana poprzez filtry węglowe, tak jak ma to miejsce w procesie wykorzystującym wyłącznie wodę. Jednak składniki smakowe pozostają w ziarnie przez cały proces, zamiast zostać namoczone, a następnie ponownie dodane, tak jak dzieje się to w przypadku Swiss Water.

Dwutlenek węgla jest wszechobecny i naturalny. Pochłaniają go rośliny i wytwarzają ludzie. Zazwyczaj w przypadku metody CO2 składniki smakowe pozostają bezpiecznie w ziarnach przez cały proces, a nie są usuwane i umieszczane ponownie. Dzięki temu procesowi wciąż możesz liczyć na pyszną filiżankę kawy, ale bez niepożądanych właściwości pobudzających.

Kawa bezkofeinowa ma również aromatyczne, zawarte w niej składnik, a jej smak jest doskonały. Spróbuj jako espresso i parz w gorącej wodzie!

 

EA - metoda wypłukiwania kofeiny z ziarna kawy

EA to proces dekofeinizacji za pomocą octanu etylu pozyskanego z trzciny cukrowej. Ten proces to również bezpieczna propozycja, dzięki której napój zachowuje pełnię swojego smaku. Zielona kawa ziarnista jest wysyłana przez rolników do obróbki bezkofeinowej. W tym celu zostanie ugotowana na parze, aby usunąć skórkę. Następnie kawę zwilża się gorącą wodą, aby rozszerzyć i zmiękczyć nasiona, rozpoczynając hydrolizę kofeiny, która wiąże się z solami kwasu chlorogenowego. To jedyny etap, podczas którego używana jest woda.

Kolejnym etapem jest wielokrotne przepuszczenie octanu etylu, do czasu, aż co najmniej 99% kofeiny zostanie usunięte. Można śmiało powiedzieć, że ta metoda pozostawia jedynie śladowe ilości kofeiny. Na koniec stosuje się parę o niskim ciśnieniu w celu usunięcia resztek octanu etylu.

Ostatnim etapem jest próżniowe suszenie do czasu, aż zawartość wilgoci w ziarnie powróci do takiego poziomu, na jakim znajdowała się w momencie przybycia do zakładu przetwórczego EA — zwykle jest to między 10 a 12%. W wyczyszczonej z kofeiny kawie octanu etylu jest poniżej 30 ppm, czyli mniej niż w bananie.

Kawa bezkofeinowa - picie kawy już nie musi być niedostępne dla choroby serca, organizmu, żołądka i nie ucierpi na tym układ nerwowy.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl