Producent
Cena
-
od
do
Prawie wszyscy kochają kofeinę, ale nie wszyscy (i nie zawsze) mogą ją spożywać. Picie napojów, które ją zawierają wieczorem, w ciąży lub podczas przyjmowania niektórych leków może być niewskazane. Kawa bezkofeinowa do ekspresu jest odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które nie chcą rezygnować z ulubionego smaku. W tym przypadku można mieć ciastko i je zjeść! Świetna kawa należy się każdemu, nawet jeśli zmaga się z wysokim ciśnieniem, bezsennością, czy innymi problemami zdrowotnymi. W naszej ofercie znajdziesz kawy bezkofeinowe do ekspresów i kawiarek bezpieczne dla każdego!
51,00 zł
Cena netto: 41,46 zł
Kawa bezkofeinowa do ekspresu - jaka jest nasza historia kawy bezkofeinowej?
Prosta sprawa! Lubimy kawę i chętnie pijemy ją także wieczorem. Właśnie dlatego, szukamy kawy bezkofeinowej, która będzie doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym oraz automatycznym. Zawsze zależy nam na tym, żeby smak pozostał doskonały, co w przypadku wariantów bezkofeinowych wcale nie jest oczywiste. Ale to możliwe! Tak, kawy bezkofeinowe nadal mogą być dobre w smaku!
Myślisz o wydłużeniu godzin pracy kawiarni i wprowadzeniu kawy bezkofeinowej? To świetny pomysł! Oferowanie świetnej kawy bezkofeinowej na pewno przyciągnie do Twojego lokalu nowych gości.
Pochodzenie ziaren kawy
Wypalając ziarna do kaw bezkofeinowych, działamy dokładnie tak samo, jak w wypadku tradycyjnych produktów. Jak wygląda to krok po kroku? Zielone ziarna kawy przechowujemy w magazynie, w którym utrzymujemy stałą temperaturę. Dzięki temu surowiec zachowuje swoją świeżość i jakość.
Wypalamy dla Ciebie idealną kawę, o której wiemy wszystko. Dokładnie znamy pochodzenie ziaren, a podczas produkcji kawy bezkofeinowej dobieramy dla niej indywidualny profil palenia, aby wydobyć z niej wszystkie cenne smaki i aromaty.
Arabica czy robusta? Wszystkie nasze kawy bezkofeinowe to w 100% ziarnista arabika!
Jaki rodzaj kawy bezkofeinowej znajdziesz w naszym sklepie?
Zazwyczaj dostępny mamy jeden rodzaj kaw w wersji bezkofeinowej. Czego możesz się spodziewać? Z reguły będzie to kawa bezkofeinowa z Kolumbii, ale od czasu do czasu znajdziesz u nas także ziarna z Peru. Oprócz bezkofeinowych kaw do ekspresów możesz znaleźć u nas również te do alternatyw.
W jaki sposób powstaje kawa bezkofeinowa do ekspresu?
Istnieje kilka metod pozbywania się kofeiny. Najważniejsze są dla nas produkty wysokiej jakości, dlatego decydujemy się zakup wyselekcjonowanych ziaren, których smak i aromat po obróbce dekofeinizacji oraz wypale nadal będą cieszyć podniebienie – tak jak kawa z kofeiną.
Oczyszczanie kawy z kofeiny przy użyciu dwutlenku węgla – bez wpływu na smak kawy
Proces oczyszczania z kofeiny z wykorzystaniem dwutlenku węgla (CO2) jest bardzo popularną i bezpieczną metodą. Jak działa? Sprężony CO2 zachowuje się częściowo jak gaz, a częściowo jak ciecz i ma właściwość selektywnego łączenia się z kofeiną. W najpowszechniej stosowanym procesie, gotowane na parze ziarna są kąpane w sprężonym dwutlenku, a następnie kofeina jest usuwana poprzez filtry węglowe, tak jak ma to miejsce w procesie wykorzystującym wyłącznie wodę. Jednak składniki smakowe pozostają w ziarnie przez cały proces, zamiast zostać namoczone, a następnie ponownie dodane, tak jak dzieje się to w przypadku Swiss Water.
Dwutlenek węgla jest wszechobecny i naturalny. Pochłaniają go rośliny i wytwarzają ludzie. Zazwyczaj w przypadku metody CO2 składniki smakowe pozostają bezpiecznie w ziarnach przez cały proces, a nie są usuwane i umieszczane ponownie. Dzięki temu procesowi wciąż możesz liczyć na pyszną filiżankę kawy, ale bez niepożądanych właściwości pobudzających.
EA - metoda wypłukiwania kofeiny z ziarna kawy
EA to proces dekofeinizacji za pomocą octanu etylu pozyskanego z trzciny cukrowej. Ten proces to również bezpieczna propozycja, dzięki której napój zachowuje pełnię swojego smaku. Zielona kawa ziarnista jest wysyłana przez rolników do obróbki bezkofeinowej. W tym celu zostanie ugotowana na parze, aby usunąć skórkę. Następnie kawę zwilża się gorącą wodą, aby rozszerzyć i zmiękczyć nasiona, rozpoczynając hydrolizę kofeiny, która wiąże się z solami kwasu chlorogenowego. To jedyny etap, podczas którego używana jest woda.
Kolejnym etapem jest wielokrotne przepuszczenie octanu etylu, do czasu, aż co najmniej 99% kofeiny zostanie usunięte. Można śmiało powiedzieć, że ta metoda pozostawia jedynie śladowe ilości kofeiny. Na koniec stosuje się parę o niskim ciśnieniu w celu usunięcia resztek octanu etylu.
Ostatnim etapem jest próżniowe suszenie do czasu, aż zawartość wilgoci w ziarnie powróci do takiego poziomu, na jakim znajdowała się w momencie przybycia do zakładu przetwórczego EA — zwykle jest to między 10 a 12%. W wyczyszczonej z kofeiny kawie octanu etylu jest poniżej 30 ppm, czyli mniej niż w bananie.