64,00 zł
Ціна нетто: 52,03 zł
64,00 zł
Ціна нетто: 52,03 zł
38,00 zł
Ціна нетто: 30,89 zł
45,00 zł
Ціна нетто: 36,59 zł
45,01 zł
Ціна нетто: 36,59 zł
50,00 zł
Ціна нетто: 40,65 zł
52,00 zł
Ціна нетто: 42,28 zł
61,00 zł
Ціна нетто: 49,59 zł
49,00 zł
Ціна нетто: 39,84 zł
51,00 zł
Ціна нетто: 41,46 zł
35,00 zł
Ціна нетто: 28,46 zł
54,00 zł
Ціна нетто: 43,90 zł
69,00 zł
Ціна нетто: 56,10 zł
65,00 zł
Ціна нетто: 52,85 zł
Do stworzenia idealnie zbalansowanego, przyjemnego espresso, potrzebna Ci będzie wysokiej jakości ziarnista kawa Arabica. Do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek proponujemy ziarna poddane paleniu średnio-jasnemu, które nie pozbawia kaw posiadanych przez nie naturalnie występującego wachlarza aromatów i smaków. To cecha, która pozwoli Ci odróżnić wysokojakościowe ziarna od kaw komercyjnych, dostępnych w popularnych marketach. Wybraliśmy dla Ciebie wyłącznie najlepsze kawy, 100% arabiki, kawy specialty - wybierz idealną dla siebie, zależnie od Twoich upodobań i gustu.
Historia wynalezienia ekspresu ciśnieniowego
Wynalezienie pierwszego ekspresu ciśnieniowego kompletnie zmieniło nasze życie i zapewne, gdyby to się nie wydarzyło, musielibyśmy robić zupełnie coś innego niż rozpieszczanie dobrą kawą Twojego podniebienia. Jesteś ciekawy w jak powstały maszyny, dzięki którym w szybki sposób dostajesz swoją ulubioną kawę?
W 1554 roku powstała pierwsza kawiarnia w Stambule, wtedy parzono kawę bezpośrednio w płaskich naczyniach, a dopiero w XVII wieku zaczęto pić kawę bez fusów. Do przefiltrowania takiego naparu używano materiałów, aż do przełomowego powstania pierwszego ekspresu ciśnieniowego. “Ekspresy” do kawy w żaden sposób nie przypominały tych, które dzisiaj widzisz w kawiarniach. Były to dzbanki z pokrywą, filtrem z tkaniny i kranem do nalewania czarnego naparu, których używano na zachodzie Europy na przełomie XVII i XVIII wieku. Ponad 100 lat później Benjamin Thompson wynalazł pierwszy zaparzacz, który posiadał sitko ubijające zmieloną kawę. To właśnie on stał się inspiracją dla pozostałych wynalazców oraz zapalnikiem wyścigu technologii.
W XIX wieku przygotowywanie kawy nadal było mozolnym procesem, a zainteresowanych niezwykłym naparem dynamicznie przybywało. Klienci kawiarni byli zniecierpliwieni długim czasem oczekiwania, a właściciele fabryk narzekali na wydłużające się przerwy swoich pracowników, które osłabiały ich efektywność. Wielu wynalazców podejmowało próby skrócenia czasu ekstrakcji naparu przez skoncentrowanie go. W dobie fenomenu pary wodnej pierwszym wynalazcą, który stworzył prototyp urządzenia wykorzystującego parę oraz wodę był Angelo Moriondo. W 1884 roku otrzymał patent na pierwszy ekspres.
Około 15 lat później, Luiggi Bazzera ulepszył patent Angelo. W jego ekspresie bojler z wodą był podgrzewany przez palniki, dzięki czemu uzyskał wysokie ciśnienie. Wrzątek wypływał z bojlera przez zawór, aby dostać się do kolby z kawą. Jednak aby nie traktować kawy wrzątkiem, woda przed bezpośrednim kontaktem ze zmielonym ziarnem, przepływała przez chłodniczkę, która obniżała jej temperaturę do około 90 stopni. Niestety, podgrzewanie bojlera otwartym ogniem z palników okazało się problemem dla utrzymania odpowiedniej temperatury wody, jak i ciśnienia. Luiggi Bazzera niestety nie miał żyłki do interesów, a jego pieniądze na kolejne ulepszenia rewolucyjnego pomysłu zaczęły się kończyć.
Desidero Pavoni odkupił prawa patentowe od Bazzery, ulepszył i skomercjalizował urządzenie. Wynalazł zawór, dzięki któremu ciśnienie w ekspresie można było kontrolować. Oprócz tego wymyślił dyszę, która otworzyła dostęp do pary wodnej i do dziś mistrzowie latte art oraz fani wspaniałej struktury mleka są mu za to wdzięczni. Tak właśnie Luigi Bezzera oraz Desidero Pavoni stworzyli ekspres ciśnieniowy i zaczęli rozpowszechniać swój produkt we Włoszech a później na całym Starym Kontynencie.
Maszyn, które widzisz dzisiaj w swoich ulubionych kawiarniach, zapoczątkował kolejny włoch- Pier Teresio Arduino. Tuż po zakończeniu I Wojny Światowej, Arduino przebudował bojler i dzięki temu znacznie zmniejszył rozmiar dotychczas ogromnego urządzenia. Co prawda jego ekspres nie stał się natychmiast popularny, jednak zmienił kawowe zwyczaje wszystkich Włochów. Przyczynił się do tego jeden plakat, na którym mężczyzna zaparza espresso i wychyla głowę z pędzącego pociągu. Prosimy Cię, nie próbuj tego robić w podróży! Dzięki chwytliwemu rysunkowi ekspresy zyskały sławę, a ich eksport rozpowszechnił espresso w całej Europie. Z dumą polecamy Ci maszyny od Nuova Simonelli i Victoria Arduino.
Wyjątkowy smak kawy z ekspresu kolbowego
Być może posiadasz ekspres kolbowy w domu lub z tego rodzaju ekspresu ciśnieniowego korzystasz w biurze. W każdym wypadku zdajesz sobie sprawę, jak ważne dla jakości naparu jest kawa, z której korzystamy. Ekspresy kolbowe pozwalają przygotować idealne espresso, które najczęściej kosztujesz w dobrych restauracjach i kawiarniach, gdzie dobra kawa dla klientów to priorytet.
Z ekspresów kolbowych często korzystają również bariści w swojej pracy, co pokazuje, jak ten rodzaj ekspresu ciśnieniowego wpływa na kawę.
Proces parzenia kawy idealnej przebiegnie prawidłowo tylko wówczas, kiedy użyte ziarna kawy będą ponadprzeciętnej jakości. Doskonałą kawę gwarantują jedynie doskonałe ziarna.
Cenisz sobie intensywność smaku? Uwielbiasz aromat kawy o poranku? Codzienne espresso jest dla Ciebie nie tylko nawykiem, ale swoistym, pieczołowitym rytuałem? Wypróbuj nasze kawy do parzenia w ekspresach kolbowych. Wybierz kawę, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów czarnego napoju. Jeśli niekoniecznie lubisz kawę z kawiarki i innych metod alternatywnych, wypróbuj kawy do ekspresów ciśnieniowych.
Wybieraj kawy ziarniste z najdalszych zakątków świata, świeżo palone, które gwarantują intensywny smak. Drobno zmieloną kawę (najlepszy smak gwarantuje jedynie odpowiedni stopień zmielenia) w ekspresie kolbowym należy parzyć nie dłużej niż 35 sekund. Tak krótki czas kontaktu zmielonej kawy z wodą daje najlepsze doznania smakowe - espresso nie jest ani za mocne, ani za słabe.