Melitta Aroma FreshMelitta Aroma Fresh to ekspres przelewowy, który bardzo często wybierają nasi kawosze. Właśnie dlatego, postanowiliśmy stworzyć osobną grupę kaw, które będą idealne do tego ekspresu. Wszystkie kawy wypalone pod alternatywy testujemy również w tym konkretnym ekspresie. Ziarna, które tutaj znajdziesz zostały dokładnie sprawdzone na Melittcie Aroma Fresh i mamy pewność, że przez swoją gęstość i twardość nie zacinają wbudowanych młynków w tym ekspresie

Kawa do ekspresu Melitta Aroma Fresh

  • nowość
Kawa Roastains Carob Twist - Kostaryka kawa do alternatyw Kawa Roastains Carob Twist - Kostaryka kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 84,00 zł (netto: 68,29 zł )
zobacz więcej
Peru Obsessive Llama - kawa do alternatyw Peru Obsessive Llama - kawa do alternatyw
Producent: Roastains
Cena: 55,00 zł (netto: 44,72 zł )
zobacz więcej
Kawa Gwatemala Mi Loco Kawa Gwatemala Mi Loco
Producent: Roastains
Cena: 58,00 zł (netto: 47,15 zł )
zobacz więcej

Kawa do ekspresu Melitta Aroma Fresh

Jaką kawę wybrać do Melitty Aroma Fresh?

Kategoria, w której aktualnie jesteś, została stworzona z myślą o kawie doskonałej do Melitty Aroma Fresh. To kawy, które nie będą zbyt twarde i nie zablokują młynka.

Dodatkowo, zawsze wybieraj kawy, które są wypalone pod metody alternatywne. Dzięki takiemu rodzaju palenia w Twojej filiżance znajdzie się masa przyjemnych i owocowych smaków bez ciężkiej, przypalonej goryczy.

[product category_id="156" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Jak zmielić kawę w ekspresie Melitta Aroma Fresh?

Melitta Aroma Fresh ma trzy stopnie zmielenia: drobno, średnio i grubo. My lubimy zmielić w niej kawę na programie drobnym lub średnim. Dzięki takiemu mieleniu otrzymujemy pełny i odpowiednio intensywny smak w filiżance!

 

 

Jaką dozę kawy wybrać w ekspresie Melitta Aroma Fresh?

W tym ekspresie jest wybór trzech dóz kawy oraz pięć ilości wody, którą można użyć do parzenia kawy. Poniżej przedstawiamy rozpiskę dóz, przy założeniu, że parzymy kawę na dwie filiżanki. Proporcja zmielonej kawy jest dobierana przez ekspres automatycznie po zaznaczeniu ile filiżanek kawy ma zaparzyć (dwie, cztery, sześć, osiem, czy dziesięć).

duża – 27,5 g kawy przy 250 ml wody;

średnia – 24,5 g kawy przy 250 ml wody;

mała – 22,5 g kawy przy 250 ml wody.

Tak naprawdę warto tutaj eksperymentować bo wiele zależy od kawy, którą wybierzesz. My lubimy przelew z Melitty Aroma Fresh na wysokich dozach, czyli oznaczeniu trzy ziarenka kawy lub dwa. Sprawdź sam!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl