Opcje przeglądania
Producent
Domowe ekspresy ciśnieniowe (home coffee machine)
Automatyczne ekspresy (automatic coffee machines)
Profesjonalne ekspresy ciśnieniowe (professional coffee machines)
Kawiarka (moka pot)
Po turecku / w imbryku (Cezve)
"Parzucha"
Doskonała z mlekiem
Kawa bezkofeinowa
Naturalny charakter kawy
Intensywność smaku - moc
Kraj pochodzenia
Robusta
Nowość
Promocja

kawa bezkofeinowa to idealna kawa dla kobiet w ciążyPrawie każdy kocha kofeinę. Piecie kawy wieczorem, a może jesteś w ciąży lub bierzesz leki, których dawka jest niewskazana do picia kawy. Kawa bezkofeinowa jest odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które np. są w ciąż, chorują na bezsenność, nadciśnienie, mają problemy z żołądkiem lub przyjmują leki, które może być osłabione lub wzmocnione przez działanie kofeiny. Uważamy, że kawa należy się każdemu, nawet jeśli zmaga się z wysokim ciśnieniem. Właśnie dlatego w naszej ofercie najdziesz kawy bezkofeinowe do ekspresów i kawiarek! Aby kawa była dobra, wcale nie jest potrzebna kofeina.

Kawa bezkofeinowa do ekspresu i kawiarki

Kolumbia Decaf - kawa bezkofeinowa do ekspresów Kolumbia Decaf - kawa bezkofeinowa do ekspresów
Producent: Roastains
Cena:

51,00 zł

Cena netto: 41,46 zł

zobacz więcej

Kawa bezkofeinowa do ekspresu - jaka jest nasza historia kawy bezkofeinowej?

Prosta sprawa! Lubimy kawę i chętnie pijemy ją wieczorem. Właśnie dlatego, szukamy kawy bezkofeinowej, która będzie doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym oraz automatycznym. Zawsze zależy na tym, żeby smak kawy nadal był doskonały, co w kawie bezkofeinowej wcale nie jest oczywiste! Tak, kawa bezkofeinowa nadal może być dobra w smaku! Myślisz o wydłużeniu godzin pracy kawiarni i wprowadzeniu kawy bezkofeinowej? To świetny pomysł! Dodatkowo kawa bezkofeinowa podawana jako espresso solo lub z mlekiem, ściągnie szerszą grupę ludzi. W końcu nie każdy marzy o kofeinie w swojej filiżance. Zamień kofeinę na nowych gości! Zawsze pamiętaj aby parzyć w wodzie, która będzie miękka. Kawa bezkofeinowa sprawi, że docenisz swój napar w smaku!

Działanie kofeiny, czyli substancji pobudzającej zależy od tego w jakiej temperaturze wody parzymy obchodzimy się z kawą coffee!

 

Pochodzenie ziaren kawy

Działamy dokładnie tak samo, jak w wypadku kaw, w których jest kofeina. Zielone ziarna kawy przechowujemy w magazynie, w którym utrzymujemy stałą temperaturę. Dzięki temu surowe ziarno utrzymuje swoją świeżość i jakość.

Wypalamy dla Ciebie idealną kawę, o której wiemy wszystko. Dokładnie znamy pochodzenie kaw, a podczas produkcji kawy bezkofeinowej dobieramy dla niej indywidualny profil palenia, aby wydobyć z niej wszystkie cenne smaki i aromaty.

Arabica czy robusta? Wszystkie nasze kawy bezkofeinowe to w 100% ziarnista arabika.

Poznaj kawę bezkofeinową i jej właściwości: zawiera przeciwutleniacze i jest tam masa cennych substancji.

 

Jaki rodzaj kawy bezkofeinowej znajdziesz w naszym sklepie?

Zazwyczaj mamy jeden rodzaj kaw w wersji bezkofeinowej. Często będzie to kawa bezkofeinowa z Kolumbii ale bywa też Peru. Oprócz kofeinowych kaw do ekspresów, możesz również znaleźć ziarna do alternatyw.

W jaki sposób powstaje bezkofeinowa kawa?

Istnieje kilka metod pozbywania się kofeiny. Najważniejsze są dla nas produkty wysokiej jakości, dlatego decydujemy się zakup wyselekcjonowanych ziaren, których smak i aromat po obróbce dekofeinizacji oraz wypale nadal będą cieszyć podniebienie – tak jak kawa z kofeiną.

Arabika w kapsułkach? Polecana przez nas jest ziarnista arabika - łagodniejsza z dobrym smakiem, da delikatne pobudzenie i będzie dobra dla każdego z nadciśnieniem.

 

Oczyszczanie kawy z kofeiny przy użyciu dwutlenku węgla - bez wpływu na smak kawy

Proces oczyszczania z kofeiny z wykorzystaniem dwutlenku węgla (CO2) jest bardzo popularną i bezpieczną metodą. Jak to działa? Sprężony CO2 zachowuje się częściowo jak gaz, a częściowo jak ciecz i ma właściwość selektywnego łączenia się z kofeiną. W najpowszechniej stosowanym procesie CO2 gotowane na parze ziarna są kąpane w sprężonym dwutlenku, a następnie kofeina jest usuwana poprzez filtry węglowe, tak jak ma to miejsce w procesie wykorzystującym wyłącznie wodę. Jednak składniki smakowe pozostają w ziarnie przez cały proces, zamiast zostać namoczone, a następnie ponownie dodane, tak jak ma to miejsce zarówno w przypadku Swiss Water.

Dwutlenek węgla jest wszechobecny i naturalny. Pochłaniają go rośliny i wytwarzają ludzie. W większości wersji metody CO2 składniki smakowe pozostają bezpiecznie w ziarnach przez cały proces, a nie są usuwane i umieszczane ponownie. Dzięki temu procesowi wciąż możesz liczyć na pyszną filiżankę kawy.

 

Kawa bezkofeinowa ma również aromatyczne, zawarte w niej składnik, a jej smak jest doskonały. Spróbuj jako espresso i parz w gorącej wodzie!

 

EA - metoda wypłukiwania kofeiny z ziarna kawy

EA to proces dekofeinizacji za pomocą octanu etylu pozyskanym z trzciny cukrowej. Ten proces to również bezpieczna alternatywa, dzięki której kawa zachowuje pełnię swojego smaku. Kawa ziarnista, zielona wysłana jest przez rolników do tego zakładu i przygotowywana do obróbki bezkofeinowej. W tym celu ziarna są gotowane na parze, aby usunąć skórkę. Następnie kawę zwilża się gorącą wodą, aby rozszerzyć i zmiękczyć nasiona, rozpoczynając hydrolizę kofeiny, która wiąże się z solami kwasu chlorogenowego. To jedyny etap, podczas którego używana jest woda.

Przepuszczanie octanu etylu. Kolejnym etapem jest wielokrotnie przepuszcza się octan etylu przez kawę, aż co najmniej 99% kofeiny zostanie usunięte. Można śmiało powiedzieć, że ta metoda da nam jedynie śladowe ilości kofeiny. Później, stosuje się parę o niskim ciśnieniu w celu usunięcia octanu etylu.

Na koniec kawa ziarnista jest suszona próżniowo, aż zawartość wilgoci w ziarnie powróci do poziomu wilgoci, na jakim znajdowała się w momencie przybycia do zakładu przetwórczego EA — zwykle między 10 a 12 procent. W wyczyszczonej z kofeiny kawie octanu etylu jest poniżej 30 ppm, czyli mniej niż w bananie.

Kawa bezkofeinowa - picie kawy już nie musi być niedostępne dla choroby serca, organizmu, żołądka i nie ucierpi na tym układ nerwowy.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń do nas! 12 333 79 77
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl