Powered by Smartsupp

Gdzie iść na kawę w Krakowie - kawiarnie Kraków

Kawa speciality Kraków - klimatyczne kawiarnie

Nasza palarnia kawy jest z Krakowa. Czujemy się wręcz zobowiązani do zaprowadzenia Ciebie do miejsc, w których dostaniesz najlepsze espresso lub inną, ulubioną kawę parzoną przez naszych klientów.

Dziś zaprosimy Cię do wybranych miejsc:

Przedstawiamy najlepsze kawiarnie, a każda z nich to przytulne miejsce z daleka od zgiełku miasta, gdzie pijąc pyszną kawę, możesz odpocząć lub wdać się w niczym nieskrępowane dyskusje z innymi miłośnikami najlepszej kawy

Chodź z nami na wycieczkę po krakowskich kawiarniach!

 

Blossom

Odwiedzając kawiarnie w Krakowie, nie można nie wstąpić do kolejnego, wyjątkowego lokalu. Kawiarnia Blossom to spełnione pragnienie Marty, która zawsze chciała mieć swoje własne miejsce, w którym będzie mogła gościć ludzi, a przy tym miło spędzić czas, robiąc to, co kocha. Właśnie tak powstała kawiarnia. Nazwa tego miejsca to historia o rozkwitaniu marzeń i pasji do kawy oraz herbaty. Poznajcie ją!

Kawiarnia znajduje się w centrum Krakowa – przy ulicy Rakowickiej, naprzeciwko Uniwersytetu Ekonomicznego. Lokal z jednej strony ma industrialny wystrój – beton, surowy sufit i elementy stali, a z drugiej strony jest bardzo przyjemny i przytulny dzięki wygodnym kanapom i wszechobecnym drewnie, co doceniają nie tylko turyści, ale również rzesza mieszkańców Krakowa.

My, jako krakowska palarnia kawy, również rozkwitaliśmy w Blossom! W tej kawiarni nałogowo bywał Przemek – założyciel Roastains! To pierwsza kawiarnia, w której eksperymentował z kawą wraz z Krzyśkiem (naszym head roasterem), który wtedy pracował w Blossom jako główny barista. Ta kawiarnia zapoczątkowała naszą fascynację kawą, a dziś to właśnie my dostarczamy tam Brazylię Sweet Espresso, którą możecie cieszyć się w swoich filiżankach. Kawa z ekspresu przelewowego również jest serwowana od nas. Nie ma przypadków na tym świecie!

W karcie jest pełen wybór kaw na mleku krowim lub roślinnym. Są też alternatywy takie jak: drip oraz AeroPress. Blossom to nie tylko kawa segmentu specialty, znajdziesz tam same doskonałe produkty najwyższej jakości. Marta dba o spójność swojego lokalu i dzięki temu możesz cieszyć się wyjątkową herbatą (zaparzaną przez baristów w Largo) oraz możesz zjeść tam fantastyczne, pyszne śniadanie! Dla śpiochów mamy dobrą informację – śniadania z lokalnych składników w Blossom podawane są przez cały dzień! Miłośnicy najlepszych ciast nie będą zawiedzeni, bo te przygotowywane są z ogromną dokładnością i serduchem na miejscu. Duży wybór słodkości to nie wszystko – w kawiarni pieczone są bajgle, zgodnie z ich własną recepturą. Znajdź wolny stolik i ciesz się urokiem tego miejsca, kosztując aromatyczny napój!

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Możliwość zmielenia kawy
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Szeroki wybór herbat
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi i można usiąść z laptopem
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Śniadania od 8 do 16
Własnej produkcji bajgle
Mleka roślinne

Zobacz Blossom na zdjęciach

Znajdź Blossom na mapie

 

 


Somnium

Beata i Matvij, wraz z niesamowitymi baristami tworzą niepowtarzalną, rodzinną atmosferę, wkładając w to miejsce całe serce. W Somnium zawsze możecie liczyć na życzliwość, pyszne domowe ciacha, nasze dopracowane Brazil Sweet Espresso oraz alternatywy z różnych palarni.

Jeśli chcielibyście kupić ziarna kawy do domu, kawiarnia Somnium to świetne miejsce do tego! Na ich półkach zawsze znajdziesz zarówno Polskie palarnie kawy jak i te zagraniczne.

A jeżeli macie ochotę na coś nietypowego, spróbujcie nitro cold brew z Hard Tanka! - wyśmienitą nie tylko w ciepłe dni. Somnium to nieduży lokal, w którym spotkasz masę pozytywnych ludzi. Możesz odwiedzić ich sam, napić się aromatycznej kawy z dripa lub rozgościć się i poczytać książkę, z dala od zgiełku masy turystów. Bariści zawsze doradzą i przygotują Ci coś, co będzie odpowiadało Twoim kubkom smakowym i tego, co gra w Twojej duszy. Na deser natomiast można raczyć się jednym z pysznych ciast. Serdecznie polecamy zatrzymać się tam z filiżanką kawy speciality!

 

Napoje:
kawa kraków: w tych miejscach znajdziesz produkty, które polecam każdemu!Espresso specialty i kawy mleczne
Do której jest lokal czynny w centrum miasta? Dowiesz się tego z facebooka, które ma każde dobre miejsce.Alternatywne metody parzenia
Chcesz posiedzieć przy lampce wina, latte lub coffee specialty? Rynek główny w Krakowie to idealne miejsce znane na całym świecie!Paczki kawy na sprzedaż
Nowa kawiarnia? Pochwal się poznanym lokalem swoim znajomym  i zamiast na miejscowe koncerty zaproś ich na kawę!Wiele ziaren do wyboru
Kawkę można celebrować na różne sposoby. Dowiedz się jaki smak kaw i akcesoria kupisz ulubionym miejscu.Możliwość zmielenia kawy
Palona kawa jest obowiązkowa jak śniadania w restauracji.Szybka kawa przelewowa
Ciasto, a w ofercie taras z widokiem na całe miasto? Klimat to tylko dodatek do przekąsek.Cold brew w okresie letnim
Udogodnienia:
Z całego świata przyjeżdżają tu ludzie aby spróbować jaki jest smak z coffee french press. Klimatyzacja
Wi-Fi
Ogródek
Kawa ziarnista do ekspresów to coś w co zaopatrujemy klientów, jak na palarnię przystało.  W ziarnach jest moc!Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Własnej produkcji ciasta i drożdżówki
Kanapki i bułki
Kawa specialty Mleka roślinne

Zobacz Somnium na zdjęciach

Znajdź Somnium na mapie

 

 


Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Somnium - Przemysłowa

Pewnie już znasz Somnium z ulicy Meiselsa w Krakowie. Wiadomości są takie, że od niedawna możesz też odwiedzić młodszą siostrę kawiarni na Kazimierzu! Tym razem Beata i Matviy zdecydowali się stworzyć nową kawiarnię w dzielnicy Zabłocie.

Nowe Somnium na ulicy Przemysłowej ma jeszcze więcej miejsca, więc możesz zawitać do nich z całą paczką swoich znajomych. Beata i Matviy wraz ze swoimi baristami tworzą w kawiarni niezwykle przyjazną i rodzinną atmosferę, która naprawdę udzieli się Tobie tuż po przekroczeniu progu.

Tak jak w poprzedniej kawiarni, w tej przy ulicy Przemysłowej znajdziesz doskonałe, domowe ciasta i wyjątkową kawę segmentu specialty.

To już tradycja: w młynku przeznaczonym do espresso znajdziesz nasze ziarna – Brazylię Sweet Espresso. Na fanów alternatyw czekają ziarna z różnych palarni, również od nas. Oprócz kawy możesz zdecydować się na nietuzinkowe napoje lub doskonałe herbaty.

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Możliwość zmielenia kawy
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Szeroki wybór herbat
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Kanapki
Mleka roślinne

Zobacz Somnium Przemysłowa na zdjęciach

Znajdź Somnium Przemysłowa na mapie

 

 


Cafe Feliz

W języku hiszpańskim feliz oznacza uśmiech. W przypadku Cafe Feliz nie jest inaczej!

To szczęśliwa kawiarnia, w której uśmiech stawia się na pierwszym miejscu, a spina jest zdyskwalifikowana z zabawy. Miejsce prowadzi Asia, która codziennie piecze najlepsze, domowe ciasta. Cafe Feliz znajdziesz przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Naprzeciwko kawiarni znajduje się uroczy, zielony skwer przy placu Teodora Axentowicza.

Słodkości, kawa i atmosfera podbiły serce nawet Ani Starmach, która publikuje na stories wizyty w kawiarni. Oj Feliz, Feliz… Wy to umiecie w tego “fartucha”. W tej karuzeli radości, łakoci i uśmiechu nie mogło zabraknąć naszej kawy. W Cafe Feliz wypijesz naszą Brazylię Sweet Espresso oraz kawy palone pod filtry w postaci – przelewu, dripa i AeroPressu. Mocno rekomendujemy Tobie to miejsce, bez spiny.

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Szybka kawa przelewowa
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Kanapki
Mleka roślinne

Zobacz Cafe Feliz na zdjęciach

Znajdź Cafe Feliz na mapie

 

 


Słodko i Czule

Słodko i Czule to kawiarnia, którą otworzyła Justyna wraz z Tomkiem. Jak myślisz, do czego nawiązuje nazwa tego miejsca? Oczywiście – do wypieków i przytulnej atmosfery!

Do Słodko i Czule możesz wpaść po lub przed filmem w legendarnym, niszowym Kinie Mikro, które wspominam z nostalgią, jako mój nastoletni spot. Podczas mojej wizyty w tej kawiarni, otulił mój nos zapach pieczonego sernika, jednak patrząc na wszystkie propozycje wypiekowe, Słodko i Czule może Cię codziennie zaskoczyć zapachem innego ciasta. Kawiarnia jest jednym z topowych miejsc z sezonowych wypiekach – semlach, pączkach, rogalach marcińskich, czy jagodziankach. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie!

Justyna, która stoi za wypiekami dba o to, żeby zawsze w witrynie były roślinne propozycje. Oprócz słodkości możesz się też spodziewać wspaniałych bochenków chleba na zakwasie, który codziennie jest wypiekany na miejscu. Możesz zabrać bochen do domu lub zjeść na miejscu solidne kanapki – mięsne i wege.

Ciekawa jestem jakie będą Twoje wrażenia ze Słodko i Czule.

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Możliwość zmielenia kawy
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Kanapki z własnej produkcji chleba na zakwasie
Ciasta i drożdżówki robione na miejscu
Mleka roślinne

Zobacz Słodko i Czule na zdjęciach

Znajdź Słodko i Czule na mapie

 

 


Tociekawa

Tociekawa powstała z marzeń Dawida i Tomka. Ci kawowi przyjaciele bardzo chcieli stworzyć miejsce tętniące życiem i dobrą kawą. Udało się! Właśnie tak powstała Tociekawa - espresso bar z prawdziwego zdarzenia, w którym napijesz się również kawy z alternatyw i zjesz wspaniałe ciasta!

arzenie kręci się w najlepsze już od trzech lat. Miejsce ciągle się rozwija – zeszłej jesieni z maleńkiej kawiarenki przy ulicy Długiej w Krakowie wyrosła trzy-poziomowa kawiarnia z antresolą i osobną pracownią cukierniczą. W pracownianym zaciszu powstają przepiękne rzeczy. Nie chodzi o to, że są malowane na kolorowo, są po prostu cudem w smaku. W Tociekawa znajdziesz “opętaną” ilość serników – z solonym karmelem, baskijski, pistacjowy ale też sernik z owczym serem Manchego oraz bluecheese! Każdego ranka na ulicy unosi się też zapach świeżo pieczonych drożdżówek prosto z Tociekawy. Nie przegap tego!

Sernik już jest, a co z kawą? Prosto z serca kawiarni, czyli miętowego ekspresu Strada od La Marzocco, napijecie się cudnego espresso z naszej Brazylii. Z kawowych niespodzianek możecie spróbować espresso affogato, na naszej Brazylii Milky Cloud, co jest owocem współpracy z pobliską lodziarnią Frostini. Na brew barze zawsze znajdziecie ziarna pod alternatywy, które w tym miejscu parzone są z największą uwagą i czułością. Oprócz kawy z naszej palarni, znajdziecie też masę innych ziaren. Pamiętaj, że Tociekawa codziennie w swoim menu ma kilka kaw pod espresso - warto spróbować wszystkich!

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Możliwość zmielenia kawy
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Szeroki wybór herbat
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Kanapki
Własnej wypieki: ciasta i drożdżówki
Mleka roślinne

Zobacz Tociekawą na zdjęciach

Znajdź Tociekawą na mapie

 

 


Mañana

 

Rzut hiszpańskim kapeluszem lub beretem od Krakowskiego dworca kolejowego. To miejsce jest jak radosna i przepyszna przesiadka do gorącej Hiszpanii!

Mañanę prowadzą dwie pogodne kobiety: Paulina Stempak, która wymyśliła swoją pierwszą restaurację mając zaledwie osiem lat. Taką konsekwencję kochamy w ludziach, dzięki Paulina! Drugą matką Mañany jest Iwona Sitnik-Kornecka – dziennikarka, którą przyciągnęła znajomość języka hiszpańskiego i chęć zrobienia czegoś zupełnie nowego. W repertuarze restauracji znajdziesz autentyczne, majorkańskie dania.

Bez kawy nie ma zabawy, dlatego na młynku jest nasza Brazylia Sweet Espresso oraz alternatywy.

Mañana jest miejscem pełnym radości i pogody ducha, ale co najważniejsze nakarmisz tam swoje ciało i zmysły. Czym takim? Ano właśnie – czeka na Ciebie hiszpańskie menu, pełne świeżych i oryginalnych składników. Paella, owoce morza, tortilla, najróżniejsze przekąski, ensaimada takie hece znajdziesz w menu Mañany. Lubimy to miejsce i szczególnie polecamy ich kokę, czyli pizzę z patelni i empanadas z gęsiną!

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Wiele ziaren do wyboru
Szybka kawa przelewowa
Szeroki wybór herbat
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
tapasy i majorkańskie menu
Mleka roślinne

Zobacz Mañanę na zdjęciach

Znajdź Mañanę na mapie

 

 


Body Espresso Bar

 

Body. To wdzięczne słowo wywodzi się wprost z rozmów ludzi zakochanych w kawie. Oczywiście nie chodzi w nim o cielesność a cielistość, i to nie uczestników pogawędki, a ziaren. W zależności od charakteru kawy zachwycamy się jej lekkością lub wręcz przeciwnie - ciężkością. Jeśli w Krakowie powiesz “body”, to pojawi się przed oczami rozmówcy charakterystyczne logo piersi i wnętrze kawiarni.

Obraz z głowy jest ciężko wyprzeć, a wszystko za sprawą doskonałego wyglądu miejsca i jeszcze lepszej w nim kawy. Kawiarnia została stworzona przez Wojciecha Nowaka, który wcześniej był też właścicielem Fiki przy ulicy Świętego Sebastiana. Na miejscu spodziewaj się ciast i legendarnych serników z Tociekawy. Body współpracuje z rzemieślniczą piekarnią Świeżo Upieczoną, z której to pochodzą cudowne drożdżówki.

Kawiarnię wyróżnia prostota, minimalizm i właśnie to przekłada się na doskonałe przelewy, espresso, cold brew, a także napoje bez kawy. House blendem jest Fika Espresso - wyjątkowy blend, który znajdziesz tylko i wyłącznie w Body. To połączenie naszych dwóch kaw specialty: Brazylii i Etiopii. Oprócz ziaren z dinozaurem w logo, w kawiarni możesz spodziewać się również innych palarni, często też zagranicznych.

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Możliwość zmielenia kawy
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Szeroki wybór herbat
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi i można usiąść z laptopem
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Drożdżówki z rzemieślniczej piekarni
Mleka roślinne

Zobacz Body na zdjęciach

Znajdź Body na mapie

 

Przekawka

Po sądziedzku, na Czyżynach znajduje się kawiarnia Przekawka. Codziennie na Osiedlu Dywizjonu 303 możesz poczuć zapach świeżo pieczonych drożdżówek, ciast i parzonej kawy. Już sam aromat kusi Twój nos i mówi Ci – odwiedź Przekawkę!

Rodzinną kawiarnię prowadzą Renata i Wojciech – mama z synem, którzy od zawsze marzyli o stworzeniu takiego miejsca. W sierpniu 2023 kawiarnia przeszła metamorfozę – po remoncie przybyło więcej stolików i zrobiło się bardzo przytulnie.

Nazwa kawiarni – Przekawka, nawiązuje do “prze kawy”, która parzona jest przez baristów, którzy zarażą Cię swoją zajawką. Z ekspresu możesz spróbować espresso i mlecznych kaw na ziarnach z naszej Brazylii Milky Cloud. Na brew barze znajdziesz przeróżne alternatywy, z których parzona jest również nasza kawa. Przekawka często zmiania ziarna, więc zawsze znanjdziesz coś ciekawego dla siebie.

Przekawka to nie tylko kawa – to też fantastyczne, sycące śniadania, które pomogą Ci zacząć dobry dzień. Na deser warto sięgnąć po świeżą drożdżówkę (również wegańską!) i ciasta. Wszystkie te ekstrasy robione są na miejscu.

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Alternatywne metody parzenia
Paczki kawy na sprzedaż
Wiele ziaren do wyboru
Możliwość zmielenia kawy
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi i można usiąść z laptopem
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Śniadania
Mleka roślinne

Zobacz Przekawkę na zdjęciach

Znajdź Przekawkę na mapie

 

Foremka

Pamiętaj - nie forma, a Foremka! Ta kawiarnia jest tak pyszna, że podczas odwiedzin szybko zapomnisz o swoich postanowieniach noworocznych. Odwiedź rodzinne miejsce przy ulicy Radzikowskiego w Krakowie!

Od przekroczenia progu poczujesz zapach domowego ciasta, a uśmiechem przywita Cię Madzia, która wraz ze swoją rodziną jest właścicielką miejsca. Dzięki wnętrzu i atmosferze Foremki poczujesz się jak pączek w maśle. O oprawę kawowo-gościnną zadba Madzia, a jej Mama - Jola dopilnuje, aby Twoje kubki smakowe były rozpieszczone.

Jola czuwa nad recepturami pysznych wypieków, nawiązując do domowych przepisów. Spod jej ręki spróbujesz w Foremce ponad 20 różnych opcji, w tym rewelacyjne torty i drożdżówki, które prowokują aromatem od samego wejścia do kawiarni. Oprócz słodkości, codzienne w kawiarni wypiekany jest chleb na zakwasie, który możesz zabrać do o domu. W Foremce przygotowywane są kanapki, więc warto wpaść na Radzikowskiego na śniadanie.

W Foremce wypijesz kawę z naszych ziaren. Zachęcamy Cię do zaczęcia dnia, spotkania lub pracy przy filiżance kawy z ekspresu ciśnieniowego lub przelewu. Nie brakuje mleka roślinnego i wegańskich opcji - Foremka to świetne miejsce dla każdego.

 

Napoje:
Espresso specialty i kawy mleczne
Ekspres przelewowy
Wiele ziaren do wyboru
Szybka kawa przelewowa
Cold brew w okresie letnim
Udogodnienia:
Klimatyzacja
Wi-Fi i można usiąść z laptopem
Ogródek
Opcja zamówienia na wynos
Posiłki:
Śniadania i własnej produkcji ciasta oraz chleby
Mleka roślinne

Zobacz Foremkę na zdjęciach

Znajdź Przekawkę na mapie

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl