Powered by Smartsupp

Peru Baby Llama - kawa do alternatyw

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 61,00 zł 61.00
Cena netto: 49,59 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Roastains

Opis

Chłód na zewnątrz - czas na otulającą w smaku kawę z Peru!

Jesień i zima to czas próbowania najlepszych kaw z Ameryki Południowej. Statystyki w naszej palarni mówią same za siebie, nie wymyśliliśmy sobie tej teorii. Jeśli cenisz smak kawy za masę orzechów, cisteczek, śliwki z niską kwasowością - prawdopodobnie ta peruwiańska kawa jest stworzona dla Ciebie!

Dowiedz się więcej o kawie pochodzącej z Peru, gdzie plantacje usytuowane są na wysokościach powyżej 900 metrów nad poziomem morza. Sprawdź informacje o plantacji Mandarinasniyoc i dowiedz się jak uprawia się tam kawę. Poznaj jak smakuje kawa z Peru Baby Llama!

Poznaj Peru Baby Llama!.

 

Dlaczego ta kawa palona jest tylko do alternatyw?

Czy można wypalić kawy “do wszystkiego”? Można, tylko po co? Była taka stara reklama wybielacza, która doskonale podsumowuje wielozadaniowość i uniwersalność produktów:

– jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Parząc kawy w ekspresie, który jest metodą ciśnieniową, zmielona kawa ma kontakt z wodą dosłownie od 25 do 35 sekund. Jeśli używamy np. dripa, AeroPressu lub Chemeksa albo ekspresu przelewowego kawa w takich metodach parzy się od 2,5 do 12 minut.

Właśnie dlatego nasza kawa jest do espresso i osobno do alternatyw. Każda metoda wymaga innego profilu palenia, a odpowiednio wypalona kawa ujawni swój wyjątkowy charakter w Twojej filiżance. My go tylko podkreślamy, a Ty odkrywasz.

 

Aromat i smak kawy

Zawsze dzielimy się smakami, które znaleźliśmy w kawie. Profil sensoryczny to zawsze opis smaków, jakie znajdziesz w swojej kawy. Nic do niej nie dodajemy, w jej smaku znajdziesz masę orzechów nerkowca, ciasteczek i nuty czerwonych owoców oraz żółtej śliwki.

Jaki charakter ma ta kawa z Peru?

Dzięki mytej obróbce, znajdziesz w tej kawie przyjemną, winną kwasowość, a dzięki pochodzeniu kawy z Peru, odkryjesz w swojej filiżance masę balansu smaku i słodyczy. Jeśli nie lubisz zbyt wysokiej kwasowości, ta kawa jest właśnie dla Ciebie!

 

 

Moc
Sąsiedztwo z Oceanem Spokojnym i klimat zwrotnikowy sprawiają doskonałe warunki do wzrostu kawowca. Produkty z Peru są niezwykle cenne! Kawa z Peru to najczęściej arabica speciality, często to kawy hard beans. Espresso z kawy z Peru z ekspresów ze średnio palonej kawy jest możliwe do zamówienia na naszej stronie. Zadaj nam pytanie! Chętnie odpowiemy. W różnych miejscach w Peru uprawia się ten produkt. Kawa organiczna jest popularna, a jej eksport rośnie. Peruwiańska kawa i ten kraj to niezwykła kraina. Kawa zbierana jest przez małych rolników z małych ilości krzewów.
Słodycz
Suchym procesem można obrobić całość zbioru lub dużą ilość, jednak ten producent woli proces mokry. Nie dodaje się do niego chemikaliów! W naszym sklepie kupisz produkty, których cena nie jest wysoka. Będziesz zadowolony jak kawa z Peru przyjedzie do Ciebie do domu. Kawa z Peru to jedna z najlepszych kaw, często organiczna, a najlepsza jest średnio palona prosto z naszego sklepu. Cena zamówienia może być niższa jeśli zapiszesz się do naszego newslettera. Dowiedz się jak ciekawa jest arabica! Równie ciekawym regionem jest San Martin. Piliśmy stamtąd świetne espresso!
Charakter deserowy
Średnio cena za takie kawy waha się od 140 do 200 za kilogram. Ta peruwiańska kawa jest tego warta. Cena nie gra roli, uprawia ją mały producent i jest to kawa wysokiej jakości.Suszenie ziarna na patio. Ten kraj jest liderem jakości speciality światowej czołówki producentów kawy. Każda cena jest tego warta! Smak orzechów, czekolada, migdały i certyfikaty ekologiczne przekonują do zakupu.
Owocowość
1800 m n.p.m. - dzięki temu odpowiadamy na pytanie jak wysoką jakość ma ta kawa i oznaczenie hard beans. Klimat zwrotnikowy daje wspaniałe ziarna kawowca. Te unikatowe produkty peruwiańskie doceniane są na całym świecie. Całość kaw kup z naszego sklepu - prosto od palarni kawy!

 

 

Tę kawę, jak każdą z naszego portfolio możesz zamówić w rozmiarach: 60g, 250g, 500g, 1000g.

Nie wiesz, na jaki rozmiar opakowania się zdecydować? Przygotowaliśmy dla Ciebie ściągawkę.

 

60g - 1 litr napoju


Tylko na spróbowanie!

250g - 4 litry naparu


Chcę dobrze przetestować!

500g - 8 litrów kawy


Wypiję sam!

1kg - 16,6 litra kawy


Podzielę się z przyjaciółmi

 

Twoja kawa z palarni

 

Jesteśmy małą, lokalną palarnią kawy. Ziarna, które wybieramy, często uprawiane są przez rolników, którzy mają nieduże plantacje, a ich roczne zbiory często są mniejsze niż tygodniowe zapotrzebowanie sklepu wielkopowierzchniowego. Właśnie dlatego, naszych kaw nie spotkasz w markecie. Uwielbiamy jakość i unikalność. Kawę wypalamy codziennie i wiemy o naszych ziarnach absolutnie wszystko.

Dzięki temu możesz kupić paczki wypełnione świeżą kawą, która pochodzi ze sprawdzonego źródła. Co więcej, poniżej dowiesz się wszystkiego o kraju, regionie, plantacji i obróbce kawy, która już za trzy dni może być w Twoim domu!

 

Kawa Peru Baby Llama – informacje

 

Fakty

  • Origin: Ccochapampa, Santa Teresa, Cusco, Peru
  • Plantacja: Mandarinasniyoc
  • Producentka:Flavia Pinares Mendoza
  • Wysokość: 1800 m n.p.m.
  • Gatunek: Coffea arabica
  • Odmiana botaniczna: Typica, Yellow & Red Bourbon, Catimor
  • Metoda obróbki: myta (washed)
  • Zbiór: 2023
  • Jakość: wybitna (85 punktów w cuppingu)

 

Jak uprawia się kawę w Peru?

Kraj stoi w cieniu potęgi produkcyjnej Kolumbii i Brazylii. Podczas gdy Brazylia ma swoją słynną wydajność, a Kolumbia posiada efektywną infrastrukturę dla sektora kaw specialty, Peru jest mniejsze, oszczędniejsze i wciąż niewidoczne. Jednak historia, krajobraz i coraz wyższa jakość uprawianych tam ziaren są powodem do odczarowania tego stereotypu, szczególnie w stosunku do produktu z Chanchamayo.

W 2017 roku kraj zorganizował swój pierwszy konkurs Cup of Excellence, a ostatni właśnie odbył się w październiku w Jaén, mieście na północnym zachodzie, które jest stosunkowo blisko granicy z Ekwadorem. Spośród 21 farm, które wygrały CoE. Miłośnicy deserowych smaków znajdą w tych kawach też posmak kakao i czekolady.

 

Poznaj region Cusco

Południowe Peru to miejsce, w którym są najlepsze warunki do uprawy kawy specialty i organicznej. Cusco leży południowym wschodzie Peru, na wysokości od 900 do 2000 m n.p.m. Producenci tutaj uprawiają głównie odmiany Caturra, Bourbon i Typica. Gleba w tym regionie sprawia, że w kawie pojawia się zrównoważona, winna kwasowość z nutami czerwonych i czarnych owoców, śliwek, rodzynek, winogron, a także dość mocnymi nutami czekolady, o kremowym body i średniej kwasowości.

Rolnicy z regionu Cusco szanują prawa natury i stale rozwijają swoją wiedzę, korzystając z praktyk zrównoważonej produkcji organicznej, przestrzegając jednocześnie standardów Sprawiedliwego Handlu. Starannie zbierają wiśnie kawowca, skrupulatnie je przetwarzają w centralnym młynie i stosują rygorystyczny system kontroli jakości, aby zatrzymać tylko najlepsze ziarna.

 

Poznaj plantację Mandarinasniyoc, na której jest uprawiana ta kawa

Miejscowość Ccochapampa znajduje się w dystrykcie Santa Teresa, około 2 godziny drogi od miasta Quillabamba.To miejsce znane jest z chłodnej pogody i doskonałych wysokości do uprawy arabiki - 1800 metrów nad poziomem morza. Farma Mandarinasniyoc prowadzona jest przez Flavię Pinares Mendozę, która wraz ze swoim mężem Cirilo od ponad 30 lat na tej ziemi i uprawiają kawowce. Plantację zacieniają rodzime drzewa oraz tropikalne rośliny dające owoce. Głównym celem rodziny jest uprawa doskonałej kawy, dlatego wciąż doskonalą się w swojej dziedzinie i poznają nowe techniki uprawy arabiki dzięki Direct Assistance Program.

 

 

Jak plasuje się peruwiańska kawa wśród światowej czołówki producentów kawy?

Peru zmaga się z niesłuszną oceną. Kraj stoi trochę w cieniu potęgi produkcyjnej Kolumbii i Brazylii. Podczas gdy Brazylia ma swoją słynną wydajność, a Kolumbia posiada efektywną infrastrukturę dla sektora kaw specialty, Peru jest mniejsze, oszczędniejsze i wciąż niewidoczne. Jednak historia, krajobraz i coraz wyższa jakość uprawianych tam ziaren są powodem do odczarowania tego stereotypu, szczególnie w stosunku do produktu z Cajamarca. W 2017 roku kraj zorganizował swój pierwszy konkurs Cup of Excellence, a ostatni właśnie odbył się w październiku w Jaén, mieście na północnym zachodzie, które jest stosunkowo blisko granicy z Ekwadorem. Spośród 21 farm, które wygrały CoE, 10 pochodziło z regionu uprawy w Cajamarca. Miłośnicy deserowych smaków znajdą w tych kawach też posmak kakao i czekolady.

 

Ekologiczna uprawa kawy w Peru

Plantacje dbają o środowisko, które odpłaca im w produktach wysokiej jakości. Kawa z Peru wzrasta w cieniu rodzimych drzew, a ziemię nawozi się guanem, które jest organicznym, cennym nawozem pozyskiwanym z odchodów nietoperzy. Dzięki tej symbiozie, nie ma potrzeby stosowania sztucznych nawozów, pestycydów. Taki rodzaj uwagi i troski o środowisko to tylko niektóre z rzeczy, za które Peru należy się większe uznanie: w skali kraju ponad 30 procent plantacji kawy posiada certyfikaty ekologiczne, co czyni go drugim na całym świecie producentem eko. Między producentami istnieją również silne więzi dzięki dużej liczbie stowarzyszeń spółdzielczych. To przewaga, jaką ma ten kraj nad swoimi sąsiadami. Cajamarca to tylko jeden z regionów, gdzie w Peru uprawiana jest kawa. Piura, Cutervo i San Martin również są rozpoznawalne na świecie.

„W Kolumbii nie można uzyskać dużo kaw ekologicznych, więc zdecydowanie fakt, że Peru ma więcej produktów ekologicznych, to wielka rzecz. Ponadto większość kawy lub duża jej część, pochodzi ze spółdzielni – coś, co nie jest zbyt powszechne w Kolumbii i Brazylii lub w większości krajów Ameryki Środkowej” - mówi tamtejszy eksporter zielonego ziarna.

 

Obróbka – tak powstaje zielona kawa ziarnista

W przeciwieństwie do obróbki naturalnej, w której znajdzie się niska kwasowość, obróbka myta zapewnia wyraziste i czyste w smaku, owocowe nuty oraz wyższą kwasowość. Jest to najczęściej stosowana obróbka w kawach segmentu specialty. Sprawdź jak powstaje kawa z obróbki myta.

Przygotowanie do eksportu

Kawy po zbiorze są jeszcze trzymane w pergaminie (własnej, dodatkowej powłoce), aby się ustabilizowały, czyli między innymi, aby wymieniły między sobą wodę, dla wyrównania wilgotności. Ten czas odpoczynku ułatwia późniejsze przechowywanie kawy i sprawia, że ziarna nie starzeją się tak szybko. Taki proces nazywamy reposo.

Kawy po odpoczynku, który w krajach latynoskich nazywany jest reposo, trafiają do dwóch worków jednocześnie, do barierowego worka GrainPro oraz do ochronnego worka jutowego. Tak zabezpieczona kawa ładowana jest do kontenera i wysyłana w świat.

Dane techniczne

Zastosowanie Kawa do alternatyw

Produkty powiązane

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa wysyłka Od 75 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl